12. janvārī notiks pirmā Valmieras volejbola čempionāta kārta

12. janvārī notiks pirmā Valmieras volejbola čempionāta kārta

Foto: Edgars Vaivads

Ar jaunā 2014. gada sākumu startēs arī tradicionālais Valmieras atklātais čempionāts volejbolā. Komandām, kuras plāno šogad piedalīties turnīrā, elektroniskie pieteikumi jānosūta līdz 30. decembrim! Sacensību pirmais sabraukums un pirmās spēles notiks jau 12. janvārī Valmieras Pārgaujas pamatskolas sporta kompleksā.

Komandu pieteikumi

Šobrīd organizatori ir apzinājušas potenciālās komandas, kuras startēs 2014. gada Valmieras volejbola čempionātā. Vīriešu turnīrā interesi startēt ir izrādījušas ap 15 komandām, bet dāmām pagaidām plāno piedalīties sešas vienības. Tomēr vēl ir pāris dienas, lai iesūtītu organizatoriem pieteikumus elektroniski, rakstot uz e-pastu: andris.akmentins@vssk.lv līdz 30. decembrim ieskaitot.

Dalības maksa

Turnīra dalības maksa vīriešu komandām – 190 EUR, bet dāmām – 140 EUR. Ja Sieviešu turnīrā komandas būs mazāk nekā astoņas, dalības maksa tiks samazināta. Komandām jānorēķinās līdz turnīra pirmajai spēlei. Ja maksātājs ir juridiska persona vai pašvaldība, par to organizatori jāinformē personīgi.

Izspēles sistēma

Čempionāta pirmajā kārtā tiks izspēlēts grupu turnīrs. Vīriešiem pēc pirmā riņķa grupa tiks sadalīta divās daļā – A grupa un B grupa. A grupā spēlēs pirmās astoņas komandas vēl vienu riņķi, bet B grupā komandas, kuras ieņems 9. līdz 15. vietu. Precīzs dalījums tiks apstiprināts, kad būs zināms galīgais komandu skaits. Daloties grupās, visas komandas ņem līdzi visus spēļu rezultātus un iegūtos punktus, kas izcīnīti lielās grupas pirmajā riņķī. Četras labākās komandas no A grupas kvalificējas „Final4”. Arī sieviešu turnīrā pēc grupu turnīra būs „Final4”.

Komandas sastāvi

Komandas var pieteikt 12 spēlētājus. Ierobežojumi ir tikai SCHENKER līgas volejbolistiem, kuri komandā drīkst būt ne vairāk kā divi (2), un tiem obligāti jānospēlē sešas (6) spēles, lai varētu piedalīties arī „Final4” mačos.

Sacensību norise

Sacensības notiks pēc sabraukuma principa. Spēles pārsvarā notiks svētdienās Pārgaujas pamatskolas sporta kompleksā, kā arī dažreiz Brenguļu sporta kompleksā „Kaimiņi”. Katrai komandai sabraukumā paredzētas 2 līdz 3 spēles. Iespējams arī spēlēt četrus mačus vienā dienā, ja komanda nav no Valmieras un vēlas mazāk braucienus visa turnīra laikā Valmieras čempionātā.

Vairāk informācijas meklēt VSSK mājas lapā: Valmieras atklātais volejbola čempionāts 2014

Tev jābūt autorizētam,