Volejbola čempionātā turpinās grupu turnīra 2.kārta

"Valleta" cīņas C grupā šobrīd noslēgusi kā līderi

Svētdien 9. martā Valmieras Pārgaujas pamatskolā turpinājās Valmieras atklātais čempionāts volejbolā, kur tika noskaidrots galīgais sadalījums vīriešu turnīra. Kā pēdējā komanda C grupā kvalificējās „Latvijas Valsts meži”, nosūtot „Smilteni” uz D grupu. Tikmēr sieviešu turnīrā „Skulte” nodrošinājusi uzvaru regulārajā turnīrā.

Vīriešu turnīrs:

Valmieras atklātā volejbola čempionāta 9. kārta beidzot tika noskaidrotas visas komandas, kuras turnīru turpinās C grupā, un kuras komandas sacentīsies par atlikušajām četrām ceļazīmēm D grupā. Dienas centrālā spēle notika starp „Burtnieki” un „Smiltene” komandām. Smilteniešiem bija jāuzvar vismaz vienā setā, lai garantētu dalību C grupā. Tomēr „Burtnieki” bija noskaņoti kaujinieciski, un „uzdāvināt” setu „Smiltenei” nebija noskaņoti, uzvarot savus pretiniekus ar 3:0 (21:25; 19:25; 21:25). Tādejādi „Smiltene” un „Latvijas Valsts meži” (LVM) komandām abām bija pa 13 punktiem B grupas ieskaitē. Šajā gadījumā pēc nolikuma tiek ņemta vērā visā grupā gūtu un zaudēto mazo punktu attiecība, kura LVM (1,09) bija labāka nekā „Smiltenei” (1,08).

Tikmēr C grupas līdera pozīcijās izvirzījusies „Valleta” volejbolisti, kuri aizvadītās kārtas četrās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras. Komanda šobrīd jau ir izspēlējusi visas C grupas mačus, iegūstot 17 punktus. „Valleta” ar 63% bilanci pagaidām ir pirmie, aiz kuriem cieši seko SK „Fono”, kuriem šobrīd ir 13 punkti (62%) un vēl divas spēles C grupā.

Tikmēr D grupā astoņas komandas cīnās par četrām ceļa zīmēm uz izslēgšanas spēlēm astotdaļfināla kārtā. Tur līdera pozīcijas ieņēmuši „Rencēni” volejbolisti. Vēl kārotajā četriniekā šobrīd atrodas „Beverīna”, „Tornado” un „Smiltene”.

Sieviešu turnīrs:

Tikmēr sieviešu čempionātā regulāro turnīru ar uzvaru ir noslēgusi „Skulte”, kura savām konkurentēm ir kļuvusi neaizsniedzama. Arī otrā un trešā vieta ir noskaidrota – „Lauma Lingerie” un „Valmiera”. Tikmēr ceturtā „Final4” dalībniece vēl nav zināma. Šobrīd šo pozīciju ieņem „Smiltene” (14 punkti), apsteidzot „Burtnieku novada” dāmas par vienu punktu (13 punkti). Tomēr Burtnieku komandai pēdējā spēle ir ar „Siguldu”, kura šajā turnīrā ir uzvarējusi tikai trīs setus, kas dod labas cerības uz iekļūšanu „FInal4”.

Čempionāta izspēle un kalendārs

"Valmieras volejbola čempionāts 2014" tuvojas noslēguma fāzei. Regulārajā turnīrā vēl palikušas 20 spēles, kuras tiks izspēlētas divās kārtās - 16. un 23.martā. 6.aprīlī norisināsies astotdaļfināla un ceturtdaļfināla kārtas spēles vīriešu grupā, kā arī tiks sadalītas 15. - 18. vietas īpašnieces "mini turnīrā", kur katrai komandai būs divas spēles līdz 2 setu uzvarai. Pārējās komandas izslēgšanas turnīrā sacentīsies līdz 3 setu uzvarai. Gan vīriešu, gan sieviešu turnīra "Final4" notiks 20.aprīlī, kur arī tiks noskaidroti "Valmieras volejbola čempionāta" 2014. gada čempioni un čempiones! Skatīt čempionāta KALENDĀRU

Izmantotie resursi: vssk.lv