Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource227 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource227), Fid:1200, Did:0, useCase: 0

"Aparātam" sestā vieta Burtnieku novada kausā kausā volejbolā

Toms Markss
Toms Markss

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē ar aizraujošām cīņām un azartu aizvadīts Burtnieku novada kausa izcīņas turnīrs volejbolā. Sacensībās startēja arī Valmieras vīriešu volejbola komanda "Aparāts", kas izcīnīja sesto vietu.

Tas notika jau 15.reizi, un šoreiz dalībnieku pulkā bija 19 komandas. Vīriešu konkurencē kausu ieguva mājinieki – "Burtnieki", bet sievietēm spēcīgākās izrādījās bijušās Latvijas izlases spēlētājas, kuras bija izveidojušas apvienību "Saulainais Burtnieks". Taču Burtnieka ezera kūpinātās zivis tradicionāli saņēma visi turnīra dalībnieki.

Vīriešu komandu ieskaitē startēja desmit komandas, no kurām vislabākos rezultātus sasniedza "Burtnieki" ar šādu sastāvu – Guntis Braslis, Ģirts Martinsons, Arnis Senkāns, Lauris Grāvelis, Aldis Jaundžeikars, Andrejs Vasiļēvičs un Artūrs Tinte. Viņi finālā tikās ar "MVR LUX" no Vecpiebalgas, kuriem pirmajā savstarpējā spēlē piekāpās. Taču izšķirošajā cīņā pārāki bija mājinieki, svinot uzvaru ar 2:0. Vecpiebalgas komanda ierindojās otrajā vietā, bet trešo labāko punktu summu kopvērtējumā sasniedza komanda "Ramata".

Sacensībās startēja arī Valmieras komanda "Aparāts", kas desmit komandu lielajā konkurencē prata izcīnīt sesto vietu.

Sieviešu konkurencē startēja deviņas komandas. Pusfinālā "Saulainais Burtnieks" ar 2:0 pārspēja "Burtnieku pagasts", bet "Babīte" ar tādu pašu rezultātu apspēlēja "Ropaži" vienību. Izšķirošajā mačā par kausu spēcīgākas bija "Saulainais Burtnieks" ar Evu Martinsoni, Anitu Akermani, Daci Pūci, Daci Eidu, Baibu Liepu, Zandu Bautri un Jolantu Davidovu. Viņas ar 2:1 uzvarēja komandu "Babīte", kura ir arī Latvijas čempionu titula īpašniece sacensībās telpās. Pārējo komandu vietu sadalījums: 3. "Burtnieku pagasts", 4. "Ropaži", 5. "Tinte" (Murjāņi), 6. "Jelgava", 7. "Viļķene", 8. "Talsi", 9. "Zalte".

Pēc vietu noskaidrošanas tika arī nosaukti turnīra labākie spēlētāji. Uzbrucēja pozīcijā titulu saņēma Jānis Liepiņš ("Ramata") un Sandra Ragozina ("Ropaži"), veiksmīgākie cēlāji izrādījās Māris Veinsbergs ("MVR LUX") un Eva Martinsone ("Saulainais Burtnieks"), bet par vispusīgākajiem spēlētājiem tika nosaukts Andrejs Vasiļēvičs ("Burtnieki") un Vineta Čačka ("Burtnieku pagasts").

Pasākuma organizators Uldis Martinsons pauda gandarījumu par sekmīgi aizvadītu turnīru un plašo dalībnieku pulku:

"Turnīru pirmoreiz rīkojām 1998. gadā, kad piedalījās astoņas komandas – pa četrām vīriešu un sieviešu ieskaitē. Vislielākais dalībnieku skaits bija 2002. gadā, kad svinējām piecu gadu jubileju. Toreiz startēja 25 komandas (15 vīriešu un 10 sieviešu), un šis cipars joprojām nav pārspēts. Kausa izcīņa ir novērtēts turnīrs, kas atzīts par ceturto lielāko Latvijā aiz valsts čempionāta, Latvijas kausa izcīņas un Latvijas olimpiādes. Turklāt Burtniekos piedalījušies daudzi Latvijas izlases spēlētāji un pārstāvji no meistarkomandām, piemēram, Jānis Pēda, Jānis Leitis, brāļi Celitāni, arī Sandra Breikša un citi. Tāpēc priecē, ka pēc novada izvēles pašvaldība pārņēma tradīciju no iepriekšējās Burtnieku pagasta padomes atbalstīt turnīra norisi. Šī bija pirmā reize, kad sacensībās piedalījās arī komanda no Igaunijas. Viņiem patika, un tas nozīmē, ka redzēsim viņus dalībnieku vidū arī nākamgad."

Burtnieku novada kausa izcīņas rīkotāji izsaka pateicību atbalstītājiem – Harijam Zvejniekam, Jānim, Lilienfeldam, Ilzei Bergai, Jānim Lucānam, Anitai Vētrai, Guntaram Balaško, Jānim Eglītim, Jānim Bērziņam un "Valmiermuižas alus" saimniekam Aigaram Ruņģim.

Izmantotie resursi: Burtnieku novada pašvaldība