„Vai Valmiera var apskriet apkārt Zemeslodei?” otrās sezonas atklāšana

„Vai Valmiera var apskriet apkārt Zemeslodei?” otrās sezonas atklāšana

Valmierieši kuplā skaitā uzsāk jauno aktīvās atpūtas akciju "Vai Valmiera var apskriet apkārt zemeslodei?" 2012. gada sezonu.
Foto: Jānis Līgats

Svētdien, 6. maijā, pie Jāņa Daliņa stadiona apkārtnē atrodošajām skriešanas un nūjošanas trasēm tika atklāta aktīvās akcijas „Vai Valmiera var apskriet apkārt Zemeslodei” 2012. gada sezona.

Vairāk nekā 100 lieli un mazi valmierieši individuāli un kopā ar savām ģimenēm, uzņēmu kolektīviem vai vienkāršām domubiedru grupām bija pulcējušies pie Valmieras skriešanas un nūjošanas trasēm uz pirmo sezonas atklāšanas treniņu.

Pirmā treniņa dalībnieki, pēc iesildīšanās olimpietes Jolantas Dukures vadībā, devās trijās dažādās distancēs -3, 5 kilometru garajā skriešanas trasē, nūjošanas pārgājienā , kā arī 3 un 5 kilometru garajā riteņbraukšanas trasē. Dalībnieku vidū īpaši izcēlās SOS Bērnu ciemata bērni, kas sava audzinātāja vadībā brauca ar riteni un skrēja.
Akcijas mērķis ir mudināt un motivēt valmieriešus pievērsties sportiskām aktivitātēm, kopīgi skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu pa Valmierā ierīkotajām skriešanas un nūjošanas trasēm J.Daliņa stadiona apkārtnē. Pēc attiecīgās distances veikšanas dalībnieki tiek aicināti reģistrēt veiktos kilometrus. Aktīvākie Valmierieši krās kilometrus, organizāciju, individuālajā un ģimeņu ieskaitē līdz pat vēlam rudenim.

Pirmdienu un trešdienu vakaros no pulksten. 19.00 akcijā aktīvi līdzdarbosies arī vairāku Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure, nūjošanas „guru” Santa Paegle un velosporta eksperts Arvis Piziks, kuri dalīsies savā pieredzē un sniegs profesionālus ieteikumus par slodzēm, veselīgu sportošanu konkrētajā sporta veidā.
Šie gan nav vienīgie sezonas jaunumi: Pagājušā gadā veiktos kilometrus bija iespējams reģistrēt divas dienas nedēļā, tomēr šogad, mudinot un motivējot valmieriešus pievērsties fiziskām aktivitātēm, kilometrus būs iespējams reģistrēt katru dienu, aizpildot īpašu reģistrācijas kartīti „SPortA” rehabilitācijas centrā.

Lai sniegtu atbalstu Vidzemes Olimpiskā centra draugiem – Valmieras SOS ciematam, „Vai Valmiera var apskriet apkārt Zemeslodei?”, organizatori iecerējuši akcijas noslēgumā sasummēt visas sezonas laikā valmieriešu veiktos kilometrus un pārvērst tos santīmos. Savukārt par iegūtiem līdzekļiem, sadarbībā ar SPORT2000 nodrošināt nepieciešamo sporta inventāru Valmieras SOS ciemata bērniem.

Reizi mēnesī tiks organizēti arī bonusu vakari, kuros dalībnieki veicot savu distanci neierastos apstākļos reizē dubultos savus noskrietos, nonūjotos vai ar velosipēdu nobrauktos kilometrus.

Pagājušā gadā valmierieši sezonas laikā veica 22111.49 kilometrus, no kuriem uzņēmumu un organizācijas grupu pārstāvji ir veikuši 15412.92 kilometrus, bet individuāli skrienošie dalībnieki - 6698.57 kilometrus
Vairāk par šo akciju kā arī tās norisi iepriekšējā sezonā skatīt portālā vocsports.lv sadaļā „Valmiera skrien”: Valmiera skrien

Atgādinām, ka SPORT2000 un Vidzemes Olimpiskā centra rīkotajos skriešanas, nūjošanas un velo vakaros dalības maksas NAV. Plašāka info: + 371 29878192

Tev jābūt autorizētam,