Publisko skriešanas trašu mērīšana Daliņa stadiona apkārtnē

Publisko skriešanas trašu mērīšana Daliņa stadiona apkārtnē

Valmieras skriešanas entuziasti

Aizvadītās nedēļas nogalē 3.aprīlī Jāņa Daliņa stadiona apkārtnē tika izmērītas trases dabā, kurās visu pavasara, vasaras un rudens sezonu trešdienās un svētdienās risināsies SPORT2000 un Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) kopīgi rīkotie skriešanas un nūjošanas vakari. Trašu mērīšanā piedalījās Valmieras nūjošanas "guru" Santa Paegle, skriešanas entuziastes Una Bergsone un Jolanta Dukure, kā arī vienmēr aktīvie Valmieras garo distanču skrējēji Didzis Ceriņš, Ivars Eskins un Valdis Blūms.

Kā skrējējiem, tā nūjotājiem kopumā būs iespēja izmantot 5 publiskās trases ar dažādu distanču garumu, kurās ir vairāki posmi gan pa mežu, gan pa asfalta segumu. Garākā no trasēm būs 5 km, divas īsākās būs attiecīgi 2,7 un 2,3 km garas. Bet vēl divas dažāda garuma trases būs paredzētas priekš nūjotājiem pie "Baiļiem" un "Ķelderlejas". Ikvienā no piedāvātajām trasēm ir iekļauti tādi Valmieras pilsētai raksturīgi objekti, kā Kazu krāces, Stāvie krasti, Pilsētas estrāde u.c., kuru apmeklējums aktīvai atpūtai dabā rada vēl lielāku pievienoto vērtību. Lai trases būtu precīzas to mērīšanā tika izmantoti ”Garmin” sporta pulksteņi ar GPS sistēmu. Precīzs trašu apraksts un to maršruti kartēs tiks drīzumā publicēti. Jāatzīmē, ka Valmieras iedzīvotāju un pilsētas viesu ērtībai trases ar precīzām attālumu un maršrutu norādēm tiks marķētas arī dabā. Trašu atklāšana paredzēta aprīļa beigās.

Jāpiebilst, jau augstāk minētajos skriešanas un nūjošanas vakaros tiks aicināti piedalīties visi aktīva dzīvesveida interesentii bez vecuma, dzimuma un profesionālā līmeņa ierobežojumiem. Tiks arī padomāts par kopā noskrieto kilometru skaitīšanu gan individuāli, gan uzņēmumiem un organizācijām.

Projekta mērķis ir Valmieras pilsētas iedzīvotāju vidū radīt ar vien vairāk aktīva dzīves veida sekotāju, kā arī pateicoties publiskām un vienmēr arī individuāli brīvi pieejamām skriešanas un nūjošanas trasēm paplašināt aktīvās atpūtas iespējas Valmierā.

Tev jābūt autorizētam,