Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:346, Did:0, useCase: 0
Jānis Cīrulis

Montekarlo rīt Spānijas fināls

Par Rafaela Nadala pretinieku Montekarlo „Masters Series” tenisa turnīra finālā kļuvis viņa tautietis Fernando Verdasko, kurš izmantoja pretinieka kļūdas un pieveica pērnā gada finālistu Novaku Džokoviču ar 6:2, 6:2. Abi finālisti savā starpā līdz šim spēlējuši 10 reizes un visās uzvarējis Nadals.

Montekarlo rīt Spānijas fināls
Fernando Verdasko
Foto: Reuters/Scanpix

Jau ziņojām, ka kā pirmais Montekarlo „Masters Series” turnīra finālu šodien sasniedza pēdējo piecu gadu čempions Rafaels Nadals, kuram vajadzēja tikai 75 minūtes, lai tiktu galā ar savu tautieti Davidu Fereru – 6:2, 6:3. Otrs pusfināls tika gaidīts ar lielāku interesi, jo favorīts tajā nebija tik izteikts – ATP ranga vicelīderis Novaks Džokovičs tikās ar spāni Fernando Verdasko. Serbijas tenisists pērn bija spēlējis šo sacensību finālā un noteikti vēlējās vismaz atkārtot šo panākumu, kamēr Verdasko bija citi plāni. Līdz šim abi tenisisti savā starpā bija tikušies astoņas reizes, no kurām Džokovičs bija uzvarējis piecās (2-1 uz māla).

Spēles sākums bija diezgan līdzīgs. Jau pirmajos geimos abi tenisisti varēja uzvarēt pie pretinieka serves, tomēr iespējas neizmantoja. Uz pirmo breiku pārāk ilgi gan nevajadzēja gaidīt – piektajā geimā Verdasko izvirzījās priekšā. Nokļuvis iedzinējos, serbs vairs nespēja nodemonstrēt savu labāko spēli. Atšķirībā no citām spēlēm šajā turnīrā Nole pieļāva ar vien vairāk kļūdu, tāpēc visai loģisks bija seta turpinājums. Verdasko uzvarēja arī nākamos trīs geimus pēc kārtas un sets bija noslēdzies ar 6:2.

Arī otrajā setā Džokovičs nespēja celt savas spēles kvalitātes līmeni - trešajā geimā viņš zaudēja savu servi. Lai arī uzreiz pēc tam serbam izdevās pirmo reizi paņemt Verdasko servi, tomēr tas arī bija viss. Verdasko bija izteikti pārāks nākamajos četros geimos, uzvarot ar 6:2, 6:2 un sasniedzot savu pirmo ATP „Masters Series” finālu.

Izredzes pacelt virs galvas Montekarlo turnīra galveno balvu Verdasko gan nav lielas. Pret Nadalu viņš spēlējis 10 reizes un visas zaudējis.

Izmantotie resursi:
atpworldtour.com

 

2010-04-17 18:15

Nākamais: Šveices izlase šogad bez NHL vīriem