5. jūlijā notiks pilsētas svētku pludmales volejbola turnīrs, šogad arī veterāniem

5. jūlijā notiks pilsētas svētku pludmales volejbola turnīrs, šogad arī veterāniem

Šogad pirmo reizi pilsētas svētku ietvaros tiks organizēts arī vaterānu40+ turnīrs
Foto: vssk.lv, Madara Rudzīte

Par tradīciju Valmieras pilsētas svētku programmā ir kļuvušas pludmales volejbola sacensības Daliņu pludmalē. Atšķirībā no vasaras čempionāta, pilsētas svētku turnīrā ir atšķirīgs formāts, kas rada papildus svētku sajūtu visiem dalībniekiem. Sacensības notiks MIX un „King Of The Beach" konkurencē, kā arī pirmo reizi tiks organizēti veterānu mači 40+ grupā. Sacensības notiks 5. jūlijā Daliņu pludmales volejbola laukumos, sākums – 10:00.

Jau piekto vasaru pēc kārtas Daliņu pludmalē biedrība „Vidzemes Studentu Sporta klubs" (VSSK) organizē Valmieras pludmales volejbola čempionātu vīriešu un sieviešu konkurencē - „Valmiera Beach". Pēdējos gadus par īpašu tradīciju ir kļuvis arī Valmieras pilsētas svētku turnīrs, kuram ir pavisam savādāks sacensību formāts, lai sportiskās aktivitātes ģimenes un draugu lokā varētu apvienot ar pasākuma baudīšanu.

Sacensības norisināsies MIX, veterānu un „King Of The Beach" formātā. MIX grupā vienā pārī startē jauktā komanda: vīrietis un sieviete. 2013. gadā šis formāts izpelnījās lielu atsaucību, jo turnīrā piedalījās jauktie 16 pāri. Tradicionāli pilsētas svētku turnīrā tiek noskaidrots arī pludmales karalis un pludmales karaliene. Šajās sacensībās var piedalīties arī visi MIX turnīra dalībnieki, jo dienas kalendārs būs veidots tā, lai var apvienot abas disciplīnas. „King Of The Beach" formāts nosaka, ka katrs dalībnieks startē individuāli, grupā katru setu izspēlējot ar citu dalībnieku. Tiek skaitīti individuālie punkti. Labākie dalībnieki no grupas tiek tālāk nākamajā kārtā, līdz pēdējie četri dalībnieki fināla grupā noskaidros spēcīgāko Daliņu pludmales volejbolistu un volejbolisti.

Kā jaunums, šogad paredzēts arī veterānu pludmales volejbola turnīrs. Tajā varēs piedalīties dalībnieki, kuri ir sasnieguši 40 gadu robežu, vai arī ir vecāki. Ja dalībniekiem ir 50 gadi vai vairāk, tad laukumā varēs atrasties vienlaicīgi arī trīs spēlētāji. Organizatori veterānu turnīrā pieļauj arī dāmu dalību. Tādā gadījumā, ja 40+ komandā ir dāma, tad viņa var būt komandas trešā dalībniece. Atsevišķa sieviešu grupa netiek izdalīta, bet dāmas var startēt jauktajās komandās. Pārējie visi noteikumi tiek ievēroti pēc oficiālajiem FIVB pludmales volejbola noteikumiem.

Sacensībām varēs pieteikties VSSK mājas lapā www.vssk.lv, norādot turnīru, kurā komanda piedalīsies un pārējo informāciju, kas norādīta pieteikuma formā. Uz pludmales volejbola karali un karalieni ir ierobežots dalībnieku skaits. Šajās sacensībās varēs startēt 16 pirmie dalībnieki un dalībnieces. Tādēļ organizatori aicina īpaši laicīgi pieteikties uz „King Of The Beach" sacensībām, lai nenāktos tās noraudzīties no malas. Par visiem jautājumiem informācija būs atrodama mājas lapas Pludmales volejbols Valmiera sadaļā „Pilsētas svētku turnīrs" vai arī var zvanīt sacensību galvenajam tiesnesim Andrim Akmentiņam uz telefona numuru: +371 28616335

Tev jābūt autorizētam,