Noslēgusies nometne "Vides pētnieki"

Noslēgusies nometne "Vides pētnieki"

Nometnes dalībnieki nūjošanas pārgājienā

No 23. - 30. augustam Valmierā J.Daliņa stadionā norisinājās „Latvijas vides aizsardzības fonda” finansētā nometne „Vides pētnieki”. Nedēļu garajā nometnē piedalījās bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, tās laikā apgūstot vides aizsardzības jautājumus un nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm.

Nometnē „Vides pētnieki” piedalīsies divdesmit dalībnieki no Dauguļu speciālās internātpamatskolas Camphill ciemata „Rožkalni”. Nometnes laikā viņi iepazīstināti ar vides aizsardzības un saglabāšanas jautājumiem.
Dalībniekiem tika mācīts kā savā ikdienā būt atbildīgiem un ar savu rīcību palīdzēt saudzēt dabas resursus. Tāpat bērni un jaunieši apmeklēja dažādus vides objektus. Īpaši populāras nometnes dalībnieku vidū bija sportiskās aktivitātes, iesaistot basketbola, florbola un handbola elementus fiziskajās aktivitātēs. Nometnes laikā bērni un jaunieši vairākkārt devās nūjošanas pārgājienos un izmantoja baseina sniegtās iespējas SPA centrā.

Nometnes laikā ar bērniem darbojās Vidzemes Olimpiskā centra sporta dzīves organizatori un SPA centra speciālisti. Dabas izglītības speciāliste Baiba Līviņa vadīja interaktīvas spēles un nodarbības, iepazīstinot nometnes dalībniekus ar augu un dzīvnieku pasauli. Nometnē viesojās SIA „ZAAO” pārstāvis praktiski mācot kā šķirot atkritumus un dabas aizsardzības atbildību. „Vides pētnieki” nometnes laikā devās ekskursijā uz Līgatnes dabas takām, kur bērni un jaunieši varēja vērot savvaļas dzīvniekus, putnus un dabu kopumā. Tāpat notika viesošanās Champill ciematā „Rožkalni”, kurā bērniem tika rosināta izpratne par ekoloģisku dzīvesveidu. Tā laikā nometnes dalībnieki piedalījās cepumu cepšanas procesā, kā arī varēja piedalīties siera gatavošanas procesā, sākot no govs slaukšanas, nonākot līdz gatavam siera ritulim. Valmierā tika apmeklēts Sajūtu parks pie Gaujas, rosinot jauniešu izjūtas staigājot basām kājām pa oļiem, zilajām stikla lodītēm, egļu un priežu čiekuriem, smiltīm, keramzīta gabaliņiem, mizu mulču un kastaņiem, ļaujot gūt dažādas sajūtas.

Vidzemes TV video sižets:

Nometni „Vides pētnieki” finansēja „Latvijas vides aizsardzības fonds” projektu „Atbildīgs dzīvesveids” konkursa ietvaros. Bērniem ar īpašām vajadzībām dalība nometnē bija bez maksas.

Foto galerija: Atskats uz nometni "Vides pētnieki"

Tev jābūt autorizētam,