Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Hamiltons atklāj, kas palīdzējis "Mercedes" komandai atgūt sezonas gaitā zaudēto

Hamiltons atklāj, kas palīdzējis "Mercedes" komandai atgūt sezonas gaitā zaudēto
Lūiss Hamiltons. Foto: Facebook.com/MercedesAMGF1

F1 čempionāta līderis Lūiss Hamiltons licis savas komandas darbiniekiem jau šosezon parūpēties par risinājumiem, ko visādi citādi plānots izmantot tikai nākamajā gadā. Tas "Mercedes" komandai jau šobrīd ļāvis atgūt zaudēto un "Ferrari" pārspēks vairs neizskatās tik draudīgs kā vēl pirms dažiem posmiem.

Lai gan vēl Beļģijas posmā "Mercedes" mašīnas šķita zaudējušas tehniskajā attīstībā pret "Ferrari", pēc tam Itālijā un īpaši pagājušajā posmā Singapūrā Hamiltons uzvarēja pārliecinoši. Tas ir rezultāts sportista ietekmei komandā.

"Kad sākām sezonu, jutos lieliski, pēc tam atslābinājāmies un radās problēmas ar mašīnas saprašanu, nezinājām, kā pareizi darīt, lai būtu vajadzīgais balansējums un riepas strādātu kā vajadzīgs, tāpēc aizvadījām pāris ne visai labas sacīkstes, tomēr laimīgā kārtā spējām atkal tikt uz kājām," atzīst Hamiltons. "Mašīnas izprašanā kļūstam arvien spēcīgāki, arvien labāk saprotam, kā izmantot tos instrumentus, kas mums ir. Šobrīd, darot savu darbu, jūtamies daudz komfortablāk, lai gan vēl pirms sešiem posmiem uzdevām sev daudz jautājumus."

Hamiltons atzīst, ka notikušas vairākas tikšanās ar komandā strādājošajiem, kuru laikā viņš iedvesmojis pārējos jau šobrīd rūpīgi darboties pie nākamās sezonas tehnisko risinājumu attīstīšanas.

"Šajās sanāksmēs daudz uzsvēru, ka jāstrādā pie nākamā gada mašīnas," atklāj Hamiltons. "Es zinu, kur nepieciešami uzlabojumi. Es spiežu viņus rīkoties, jo jau šosezon jāizstrādā risinājumi, ko pēc tam turpināsim attīstīt testos. Gribu šos risinājumus just jau šī gada sacīkstēs, nevis gaidīt līdz februārim vai martam."

Daži "atsvaidzinājumi" tehniskajos noteikumos ieviesti jau uz nākamo sezonu, kamēr lielākas izmaiņas stāsies spēkā 2021. gadā. Lai gan lielākoties izmaiņas nākamgad skars aerodinamikas sfēru, inženieriem līdz ar to ir iespēja meklēt vēl nebijušus un viltīgus risinājumus, kas nav pretstatā noteikumiem. Tas arī nozīmē, ka, lai gan kopumā diez vai iespējams kādas komandas milzīgs progress vai regress, spēku samēri starp šī brīža vadošajām vienībām nākamgad atkal var pamainīties.

Izmantotie resursi:
Autosport

Tev jābūt autorizētam,