Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Latvija un Gruzija pretendē uz Eiropas U19 telpu futbola čempionāta rīkošanu

Latvija un Gruzija pretendē uz Eiropas U19 telpu futbola čempionāta rīkošanu
Edgars Pukinsks un Kaspars Gorkšs
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

LETA. Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) oficiāli paziņojusi, ka Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīra rīkošanai pretendē divas valstis - Latvija un Gruzija, informē Latvijas Futbola federācija (LFF). Galīgais lēmums par jaunizveidotā turnīra izšķirošā posma rīkotāju tiks pieņemta UEFA izpildkomitejas sēdē šī gada 27. septembrī.

LFF līdz norādītajam termiņam - šī gada 25.jūlijam - bija iesniegusi UEFA visu nepieciešamo dokumentāciju, tādējādi apliecinot vēlēšanos organizēt turnīru Latvijā. Dokumentācijā tika iekļauts pamatojums turnīra rīkošanai mūsu valstī, prasītā informācija, tostarp, par treniņu hallēm, viesnīcām komandu un oficiālo personu izmitināšanai, kā arī norādīta provizoriskā finālturnīra spēļu norises vieta - "Arēna Rīga", kas atbilst uzstādītajiem kritērijiem šāda mēroga finālturnīra rīkošanai.

"Esam ļoti priecīgi, ka UEFA vadība ar prezidentu Aleksandru Čeferinu priekšgalā pēc nesenās vizītes Latvijā ir novērtējusi mūsu vēlēšanos un stratēģisko redzējumu, kā attīstīt futbolu mūsu valstī. Futbola pasaulē tas vairs nav nekāds jaunums, ka telpu futbola segments piedzīvo acīmredzamu izaugsmi gan no popularitātes un atspoguļošanas, gan no tajā iesaistīto jauniešu skaita viedokļa," norāda LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīra rīkošana palīdzētu sasniegt vienu no svarīgākajiem stratēģiskajiem soļiem - vairot futbolā iesaistīto personu skaitu un interesi par futbolu Latvijā kopumā.

"Tiekot pie iespējas rīkot finālturnīru, vēlamies nodrošināt telpu futbola popularitātes izaugsmi Latvijā, veicināt aktīva dzīvesveida vērtības jauniešu vidū, kā arī pierādīt sevi Eiropas priekšā kā uzticamu rīkotājvalsti," uzsver Pukinsks.

Sākot no 2019.gada, Eiropas čempionāts U-19 telpu futbola izlasēm notiks reizi divos gados. Atkarībā no dalībnieku skaita atlases sacensības finālturnīram veidos priekšsacīkšu kārta un pamatturnīra kārta, bet finālturnīrs ar astoņu labāko komandu dalību paredzēts 2019.gada septembrī.

Izmantotie resursi:
LETA

Tev jābūt autorizētam,