Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kalniņš: "Leģionāri nespēlēs, ja būs tikai drusciņ labāki par vietējiem"

Kalniņš: "Leģionāri nespēlēs, ja būs tikai <i>drusciņ</i> labāki par vietējiem"
Gatis Kalniņš
Foto: Jānis Līgats

Latvijas futbola čempionāta "SynotTip" Virslīgas priekšvakarā pēc 15 gadu pārtraukuma spēcīgāko sabiedrībā atgriezties gatavojas komanda no Gaujas krastiem. Sestdien ar spēli Ventspilī oficiāli sezonu uzsāks "Valmiera Glass/ViA" futbolisti, kuri pērn triumfēja 1. līgas čempionātā. Atgriešanās tā būs arī pieredzējušajam uzbrucējam Gatim Kalniņam, kurš tieši Valmierā šī gadsimta sākumā uzsāka savu futbolista karjeru.

36 gadus vecais uzbrucējs Gatis Kalniņš uzskatāms par slavenāko Valmieras dēlu Latvijas futbolā. Pēc karjeras uzsākšanas dzimtajā pilsētā 2000. gadā, Kalniņš 2002. gadā pārcēlās uz "Skonto", kuras rindās kļuva par Latvijas futbola Virslīgas pamatvērtību un Latvijas valstsvienības spēlētāju. Pēdējās piecas sezonas uzbrucējs pavadīja "Metta/LU" komandas krāsās, bet, tuvojoties karjeras noslēgumam, Kalniņš izmantojis iespēju atgriezties mājās, lai palīdzētu savas dzimtās pilsētas komandai cīnīties Virslīgas čempionātā. Jaunās sezonas priekšvakarā Sportacentrs.com aprunājās ar Kalniņu par "Valmiera Glass/ViA" gatavību sezonas startam.

Tūlīt jau klāt Virslīgas sezona, bet vispirms gribu jautāt par aizvadīto Virslīgas kausu. Kā vari novērtēt šīs trīs aizvadītās spēles, kādu sniegumu komanda parādīja?
Skaidrs, ka komanda vēl nav parādījusi optimālo sniegumu. Tam ir dažādi objektīvi iemesli: gan sastāva selekcija, gan traumas, gan treniņapstākļi. Sagatavošanās posmā bija Latvijas apstākļiem nelabvēlīga ziema. Treniņprocess notika ārā uz ledaina laukuma, tādēļ tur pat objektīvi nebija iespējams parādīt labāko sniegumu. Sezonas pirmajās spēles mums vēl vajadzēs adaptēties Virslīgas ātrumiem un arī pielikt pašiem kā komandai.

Šogad vienīgie no Virslīgas skaitīsities amatieru statusā. Cik daudz laika komanda velta treniņiem?
Komanda principā trenējas pēc profesionāļu standartiem. Ir noteikti treniņi katru dienu. Skaidrs, ka pēc spēlēm ir atjaunošanās treniņi vai brīvdiena. Treniņapstākļi ir nodrošināti tādi, lai tie būtu gluži kā profesionālai komandai.

Kā ir ar Valmieras komandas piesaistītajiem ārzemniekiem? Cik daudz viņus esi redzējis un kā viņi izskatās?
Situācija pagaidām ir neskaidra. Par vienu vai diviem varbūt ir lielāka skaidrība, bet ir pat tādi, kuri vēl nav atbraukuši. Es tās juridiskās lietas nepārzinu, jo ir it kā pieteikti, bet vēl nav bijuši. Tas nav nekas jauns Latvijas futbola praksē. Tā kā ne visi ir redzēti. Es ar viņiem kā spēlētājiem nerēķinos. Ja viņi būs interesanti un komandai kaut kādu labumu varēs dot, tad noteikti parādīsies. Bet, ja viņi būs līdzīgi vietējiem spēlētājiem vai tikai drusciņ labāki, tad, visticamāk, viņu komandā nebūs. Ja acīmredzamu pienesumu viņi var dot gan spēlēs, gan treniņos, lai vietējais spēlētājs varētu progresēt, tad jā. Pretējā gadījumā viņu nebūs.

Valmieras spēlētājus esi iepazinis, ar "Mettu" spēlējot pret viņiem pārspēlēs, pērn arī Latvijas kausā aizvadījāt savstarpējo spēli. Tagad, trenējoties kopā, kā vari novērtēt, cik gatavi solim uz Virslīgu ir Valmieras jaunie puiši?
Skaidrs, ka tas profesionālajā sportā ir visgrūtākais solis, ko spert. Tomēr jaunajiem spēlētājiem ir tā priekšrocība, ka, ja viņiem ir lemts un dota iespēja adaptēties, tad to viņi var izdarīt visai ātri. Ir dzirdēts termins, ka spēlētājs "izšauj". Domāju, ir dota ļoti laba platforma un iespēja kādam jaunajam arī "izšaut". Vajag nostabilizēties līgā, sajust to ātrumu un adaptēties. Nekas kosmisks tur nav. Skatos ar optimismu, jo vietējie puiši ir ļoti interesanti. Skaidrs, ka ir līmeņa atšķirības. To parādīja arī ziemas kauss. Tā pati spēle pret "Mettu" un "Riga" parādīja, ka ir taktiskās lietas, pie kurām jāpiestrādā treneriem, lai pieietu katram pretiniekam nedaudz citādāk. Iespēja ir, tā tikai jāizmanto.

Iepriekšējās sezonās kā viena no 1. līgas favorītēm Valmiera spēlēja ļoti skatāmu, fiziski spēcīgu futbolu. Vai šogad Virslīgā netiks piekopta tā ierastā pastarīšu lieta, uzliekot "autobusu" aizmugurē un nedomājot par skriešanu uz priekšu?
Tas vienmēr ir tāds jutīgs jautājums. No vienas puses, varam spēlēt skatāmu, atklātu futbolu, bet redzējām, kas notika spēlē pret "Mettu". Mēģinājām tā spēlēt, bet pretinieki meistarīgi izmantoja tās zonas, kas rodas, tā spēlējot. Skaidrs, ka rezultāta ziņā tāds "autobuss" varbūt ir izdevīgāks. Domāju, ka ir jāmeklē vidusceļš starp aizsardzību un mēģinājumiem spēlēt, ko mēs noteikti darīsim. Man personīgi nebūs interesanti, ja mēs tikai mēģināsim aizsargāties. Tas tagad būtu Latvijas futbola izlases līmenī aktuāli - pretuzbrukumu futbols (iesmejas). Mēs mēģināsim atrast spēlētājus, kas ir piemēroti tādam futbolam. Domāju, ka neatteiksimies no tā, ka varam saspēlēties. Esmu ievērojis, ka Valmierā it kā nemanāmu, bet tomēr nozīmīgu labumu devis minifutbols. Spēlētāji māk tās mazās piespēles, māk saspēlēties mazā laukumā. Tas man bija jaunums. Kā jau teicu, ja spēlētāji spēs adaptēties, tad kādā spēlē, kādā mača epizodē vai spēles nogrieznī to varam pielietot.

Par šo pastarīšu statusu runājot, skaidrs, ka būs jācīnās pa turnīra tabulas lejas galu. Vai no pašu komandas viedokļa tas pat nav izdevīgi, ka pretinieki nenovērtē, ierodoties uz spēlēm ar domu, ka nu tik pārbrauks pāri? Vai paši gribat, lai pretinieki ļoti respektē un ierodas gatavi cīņai?
Principā šobrīd esam labā situācijā, domājot par šo jautājumu. Mēs pilnīgi noteikti gatavojamies nopietni katrai spēlei. Nākamā spēle lielai daļai spēlētāju būs liels notikums. Protams, jāskatās, lai viņi nepārdeg un nepārnervozējas. Tādā ziņā noteikti būs daļa pretinieku spēlētāju, kuri varbūt nevis apzināti, bet neapzināti padomās: "Kas tad tur ir, pirmā līga, neviens spēlētājs klāt nav pienācis, varbūt, viens vai divi? Nu nē, viņi tak nav spējīgi." Tas viedoklis, ka plaisa ir tik milzīga starp Virslīgu un 1. līgu, var mums dot kādu labumu atsevišķās spēlēs, it sevišķi tagad sezonas sākumā.

Kāds būtu tavs aicinājums komandas līdzjutējiem? Kāpēc nākt uz Valmieras komandas spēlēm?
Tās ir tradīcijas Valmierā. Kopš sevi atceros, vienmēr tribīnēs ir bijuši skatītāji. Viņi var saukt saukļus un darīt vēl kaut ko, bet vienmēr viņi ir cēlušies un krituši par savu komandu. Sagaidu, ka fani nāks un atbalstīs komandu Valmierā, tā tas allaž ir bijis. Valmierā augstākās līgas futbola nav bijis sen, un kā pilsēta tā nav izlutināta ar tik daudziem augstākā līmeņa sporta notikumiem, lai gan Valmierā sports vienmēr ir bijis labā līmenī arī citos sporta veidos. Latvijas futbolam to vajadzētu izmantot, ka ir tāda pilsēta, un vajadzētu censties nostabilizēt Valmieras komandu Virslīgā, lai veidotu to par pamatvērtību, nevis tikai atgrieztos uz vienu vai divām sezonām.

  +4 [+] [-]

, 2018-03-30 11:45, pirms pusgada
Ne sevišķi gribu piekrist,ka Gatis ir slavenākais Valmieras futbola vēsturē. Varbūt pēc valstiskās neatkarības atgūšanas,bet PSRS laikos, kad Valmieras "Gauja" bija Latvijas čempioni komandā bija meistarīgāki spēlētāji. Vismaz tā man stāstīja tēvs.

  +5 [+] [-]

, 2018-03-30 11:48, pirms pusgada
Kalniņš protams malacis un cieņa par garo karjeru.Bet vai slavenākais Valmieras dēls varētu diskutēt.Jo Valmierā daudz ļoti labu spēlētāju bijis -Andersons Pundiņš Ozols Hartjučenko Dambergs Dz.Savaļnieks M.zujevs Ērglis protams arī Bacis-gols tie ir kuri uzreiz atmiņā ataust.

  +1 [+] [-]

, 2018-03-30 12:46, pirms pusgada
A.Dubovs un D.Zariņš nav pieteikti čempionātam?

  +1 [+] [-]

, 2018-03-30 13:04, pirms pusgada
"Kalniņš 2002. gadā pārcēlās uz "Skonto", kuras rindās kļuva par Latvijas futbola Virslīgas pamatvērtību"

Nevajag pārspīlēt! Visi, kas regulāri apmeklēja "Skonto" spēles, atceras, ka nemaz tik spoži viņam tur negāja, tāpat, kā izlasē. Kaut kā tā arī neizauga līdz labāko spēlētāju līmenim, par ko arī liecina statistika - vidēji 9 vārti sezonā "Skonto" rindās. Pēc 6 gadiem "Skonto" sāka maldīties pa dažādiem klubiem, un uz izlasi vairs nesauca jau "Skonto" laikos. Kalniņa lielākais pluss ir tas, ka viņš ir latvietis un aizvada ilgu karjeru.

  +1 [+] [-]

, 2018-03-30 13:31, pirms pusgada
pandora]
"Kalniņš 2002. gadā pārcēlās uz "Skonto", kuras rindās kļuva par Latvijas futbola Virslīgas pamatvērtību"

Nevajag pārspīlēt! Visi, kas regulāri apmeklēja "Skonto" spēles, atceras, ka nemaz tik spoži viņam tur negāja, tāpat, kā izlasē. Kaut kā tā arī neizauga līdz labāko spēlētāju līmenim, par ko arī liecina statistika - vidēji 9 vārti sezonā "Skonto" rindās. Pēc 6 gadiem "Skonto" sāka maldīties pa dažādiem klubiem, un uz izlasi vairs nesauca jau "Skonto" laikos. Kalniņa lielākais pluss ir tas, ka viņš ir latvietis un aizvada ilgu karjeru.

Tiesi ta,pie tam maldijas pa virsligas apaksgala vienibam.Labi gandriz izcela kausu 2010 ar Jurmalu pecspeles sitienos Jelgavai zaudeja,bet ta var teikt,ka NOPIETNA pro karjera vinam loti agra vecuma beidzas...Tiesi labakajos gados ""micijas""pa virsligas apaksgala komandam.Bet ka veterans Metta iederejas un domaju Valmiera ari..

     [+] [-]

, 2018-03-30 15:30, pirms pusgada
Absolūti nekā personīga pret Kalniņu, bet nu tomēr maķenīt pārspīlēta tā viņa vērtība rakstā, kā jau te augstāk vairāki minēja. Vienīgais, ar ko viņš Latvijas futbola čempionātā tā pa lielam izcēlās (gluži mans subjektīvais viedoklis), bija spēle otrajā stāvā un tas pa lielam arī viss.

Lai jau veiksmīgs karjeras noslēdzošais posms Valmierā.

  +1 [+] [-]

, 2018-03-30 16:01, pirms pusgada
Gata Kalniņa statistika virslīgā -katrā sezonā un kopā virslīgā.
2000.gads-FK Valmiera 4/0
2001.gads-FK Valmiera- 19/8 23/8
2002.gads-FC Skonto 5/0
SK Valmiera 6/2 34/10
2003.gads-FC Skonto 23/12 57/22
2004.gads-FC Skonto 28/15 85/37
2005.gads-FC Skonto 26/15 111/52
2006.gads-FC Skonto 26/9 137/61
2007.gads-FC Skonto 22/4 159/65
2008.gads-FC Skonto 14/3 173/68
2009.gads-FK Auda 1.līga
2009.gads- Jūrmala VV 8/3 181/71
2010.gads-Othellos Athienou (Kipra 2.līga) 6/0
2010.gads -Jūrmala VV 23/6 204/77
2011.gads- Jūrmala VV 16/4
2011.gads-FK Jelgava 11/1 231/82
2012.gads-FS Metta/LU 31/5 262/87
2013.gads-FS Metta/LU 26/2 288/89
2014.gads-FS Metta/LU 33/5 321/94
2015.gads-FS Metta/LU 19/2 340/96
2016.gads-FS Metta/LU 26/5 366/101
2017.gads-FK Metta/LU 19/3 385/104

2004.gada viņš bija otrais rezultatīvākais spēlētājs aiz Miholapa komandā,bet jau nākošajā gadā kļuva Skonto komandas rezultatīvāko spēlētāju.Tiesa paša Skonto varenība sāka Latvijas futbolā iet uz leju.Tomēr kopumā visu cieņu Gatim,kurš Latvijas virslīgas pastāvēšanas laikā(no 1992.g) ir septītais rezultatīvākais spēlētājs un tikai septiņi vīri ir guvuši vairāk par simts vārtiem. Ir vēl viens sarakstiņš,kur skaitās arī Padomju laiku Latvijas čempionāti,tad šajā sarakstā G.Kalniņs ir 20.vietā ,bet viņa novadnieks J.Bacis 14.vietā ar 119 gūtajiem vārtiem.

     [+] [-]

, 2018-03-30 16:16, pirms pusgada
Viens no slavenākajiem Valmieras audzēkņiem pavisam noteikti. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka Valmieras rindās savulaik spēlējuši arī tādi kādri kā Deniss Romanovs, Vīts Rimkus, Viktors Morozs. Ļoti ceru, ka no šī brīža sastāva vismaz kāds pietuvosies iepriekš minēto vīru līmenim. Un ļoti interesanti būtu atrast izlases pēc spēles video interviju pret Omānas izlasi, kurā Gatis guva vārtus. Ja pareizi atceros, tad žurnālists jautāja Gatim, kā viņam tas izdevās, bet Gatis no uztraukuma bija aizmirsis, ka iesita golu

Tev jābūt autorizētam,