Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0
Edmunds Novickis

"Riga" jaunais treneris: "Mērķis ir Virslīgas tituls un Latvijas kausa iegūšana"

Piektdien Latvijā ieradās divi maķedoniešu treneri Goce Sedloskis un Aleksandars Vlaho, kuri pārņēmuši 2017. gada Virslīgas bronzas ieguvējas "Riga" komandas stūri. Sestdien abi no tribīnēm vēroja "Riga" pārbaudes maču pret "Atlantas" (0:2), bet spēles pārtraukumā uz īsu sarunu viņus aicināja Sportacentrs.com.

"Riga" jaunais treneris: "Mērķis ir Virslīgas tituls un Latvijas kausa iegūšana"
Goce Sedloskis viņa vadītās "Vardar" Čempionu līgas kvalifikācijas mačā pret Zviedrijas "Malmo"
Foto: imago/Bildbyran/Scanpix

"Riga" jaunais galvenais treneris Goce Sedloskis nepārvalda ne angļu, ne krievu valodu, un paredzams, ka liela loma komandā būs viņa palīgam Aleksandaram Vlaho, kurš ne tikai prot angļu valodu, bet arī ir treneris ar FIFA PRO licenci un karjeras laikā ir strādājis galvenā trenera amatā. Šo rindu autors "Riga" un "Atlantas" spēles pārtraukumā piedāvāja Vlaho pildīt tulka funkcijas un uzdot jautājumus "Riga" jaunajam galvenajam trenerim, tomēr galu galā Vlaho pats atbildēja uz visiem jautājumiem, kamēr titulētais (skatīt materiāla apakšā) Sedloskis klusēja, bet var nojaust, ka abu treneru sadarbība gadiem ir ļoti cieša un attiecīgi līdzīgs ir arī abu domu gājiens futbola jautājumos.

Kā trenerim patīk laika apstākļi šeit Latvijā? Maķedonija ir karsta zeme.
Pie mums ziemā arī nav nemaz tik karsti - ir līdzīgi kā šeit. Mēs esam gatavi šiem laika apstākļiem [smaida], mums tā nav problēma.

Kāpēc pametāt "Vardar", kur bija ļoti sekmīgs periods, divi Maķedonijas čempionu tituli?
"Vardar" pametām, jo mums bija šādas tādas nesaskaņas ar kluba vadības cilvēkiem. Viņi piesaistīja komandai tādus futbolistus, kuri mums nepatika. Vienojāmies, ka laužam līgumu un pametām "Vardar".

Vai trenerim Maķedonijā nebija citu piedāvājumu, ņemot vērā viņa atpazīstamību un titulus?
Jā, mums bija arī citi piedāvājumi, taču vēlējāmies sevi izmēģināt citā valstī, iegūt cita veida pieredzi un gūt panākumus ārzemēs. Vēlējāmies spert soli augšup.

Kādas bija jūsu zināšanas par Latvijas futbolu, pirms ieradāties?
Kad saņēmām piedāvājumu no "Riga" vadības, aplūkojām kādas četras piecas Latvijas spēles, kā arī mačus ar "Riga" dalību. Redzējām, ka Latvijas futbols ir labā stāvoklī. Uzskatām, ka ar mūsu pieredzi Čempionu līgā, Eiropas līgā, Maķedonijas čempionāta trīs titulu iegūšanu [pirmais no tiem iegūts, Sedloskim strādājot par sporta direktoru - aut.] varam "Riga" ļaut progresēt, kļūt par augstāka līmeņa klubu.

Vai "Riga" vadība jums ir nosaukusi mērķi 2018. gadā?
Jā. Tā kā "Riga" ir viens no labākajiem klubiem Latvijā, ir tikai normāli, ka mērķi ir tituls čempionātā un tituls kausa izcīņā. Savukārt Eiropas līgas kvalifikācijā mēģināsim iet soli pa solim.

Vai atvedīsiet uz "Riga" arī kādus sev labi zināmus futbolistus?
Redzēsim. Šodien vērojam šo pārbaudes spēli, zinām, ka komandā ir četri pieci savainotie spēlētāji. Gan Abū Dabī, gan Virslīgas kausā skatīsimies, kāda līmeņa futbolisti ir mūsu rīcībā. Ceram, ka "Riga" sporta direktors un otrs direktors sagādās mums četrus piecus labus spēlētājus, lai izveidotu labu komandu.

Kādi ir jūsu pirmie iespaidi par pirmajām 45 minūtēm "Riga" un "Atlantas" spēlē? Varbūt varat kādu izcelt?
Šobrīd nebūtu labi saukt uzvārdus, jo nenosauktajiem tas nāktu par ļaunu. Esam apmierināti. Ir jāstrādā un tad būs labāk.

Goces Sedloska karjera

Dzimis un futbolu apguvis Maķedonijā, 1.88 metrus garais centra aizsargs Sedloskis 1996. gadā, 22 gadu vecumā, pārcēlās uz Horvātiju, Splitas "Hajduk", tai pašā gadā debitējot Maķedonijas izlasē. Drīz vien tika ievērots un pārcēlās uz Anglijas Premjerlīgu, "Sheffield Wednesday". Šai klubā gan aizvadīja tikai četras spēles, tostarp pret Arsēna Vengera vadīto Londonas "Arsenal" ar Patriku Vjerā, Denisu Bergkampu un Marku Overmarsu priekšgalā.

1998. gadā atgriezās Horvātijā, tikai šoreiz nokļūstot Zagrebas "Dinamo", kurā pavadīja septiņus gadus un trīs reizes kļuva par Horvātijas čempionu un trīs reizes ieguva Horvātijas kausu. Šai laikā piedalījies arī Čempionu līgas grupu turnīrā, 1999. gada oktobrī uzspēlējot arī pret zvaigžņoto "Manchester United", kas tobrīd bija trofejas turētāja. Pēc tam Sedloska karjerā sekoja īslaicīgi periodi Japānā un Turcijā, bet no 2006. līdz 2011. gadam, kad sasniedza 37 gadu vecumu, spēlēja Austrijas Bundeslīgā "Mattersburg" komandā (tai pašā, kurā labu laiciņu pavadīja Vitālijs Maksimenko).

Maķedonijas izlasē sakrāja apaļas 100 spēles, kas ir visu laiku Maķedonijas rekords - pamazām tam tuvojas Gorans Pandevs (92 spēles). Sedloskim izlasē arī solīdi astoņi gūti vārti (visu laiku 7.-8. labākais rādītājs). Piecus gadus bija Maķedonijas izlases kapteinis.

Turpat "Mattersburg", vēl spēlējot futbolu, sāka trenera karjeru, strādājot par komandas galvenā trenera asistentu. Pēc tam, 2011. gadā kļuva par slavenā velsiešu trenera Džona Tošaka (trenējis Madrides "Real", arī Velsas izlasi) palīgu Maķedonijas izlasē. Pēc Tošaka došanās prom 2012. gadā Sedloskis vienā pārbaudes spēlē (pret Lietuvu) pildīja izlases galvenā trenera pienākumus. Vēlāk pārcēlās uz Maķedonijas vadošo klubu "Vardar" - sākotnēji strādāja par sporta direktoru, bet 2015. gadā kļuva par komandas galveno treneri un triumfēja Maķedonijas čempionātā gan 2015./16. gada, gan 2016./17. gada sezonā.

Pagājušā gada vasarā ar "Vardar" aizvadīja fantastisku Eirokausu sezonu - Čempionu līgas kvalifikācijā izsita Zviedrijas "Malmo" (3:1, 1:1), pēc zaudējuma "Copenhagen" (1:0, 1:4) Eiropas līgas "play-off" divu spēļu summā negaidīti pārspēja bagāto "Fenerbahce" (2:0, 2:1) un kvalificējās Eiropas līgas grupu turnīram, kur spēlēja pret tādiem klubiem kā "Real Sociedad" (0:6, 0:3), "Zenit" (0:5, 1:2) un "Rosenborg" (1:1, 1:3). Skopjes "Vardar", kura stadionā "Philip II Arena" 2017. gada augustā Madrides "Real" un "Manchester United" izspēlēja UEFA superkausu, bija tādas Eirokausu mājas spēles, kurās līdzjutēju skaits pārsniedza 20 tūkstošus.

Nu nokļuvis "Riga".

 

2018-01-28 03:50

Nākamais: Usiks: "Plānu izpildījām un mājās atgriezīsimies ar čempionu jostām"