Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Rugins: "Nedrīkst pieļaut domu, ka varam zaudēt, jo tad būs sankcijas"

Rugins: "Nedrīkst pieļaut domu, ka varam zaudēt, jo tad būs sankcijas"
Ritvars Rugins
Foto: Raitis Supe

"SynotTip" futbola Virslīgas ceturtās kārtas spēlē, kas izvērtās dramatiska un dzeltenām kartītēm pārpilna,"Ventspils" ar 2:1 pārspēja "Spartaku", turpinot spēlēt ļoti sekmīgi (3-1-0). Pēc mača Sportacentrs.com uz sarunu aicināja 28 gadus veco pussargu Ritvaru Ruginu, kurš "Ventspils" sastāvā aizvada ceturto sezonu pirms kārtas (tāpat vairākus gadus šai klubā pavadījis karjeras sākumposmā) un ir komandas kapteinis.

Kāpēc spēle izvērtās tik asa? Šķiet, šai ziņā spēle šoreiz bija īpašāka nekā citkārt.
Jā, protams. Pretinieks arī šai ziņā bija "parocīgs", spēlēja savā laukumā. Mēs bijām viesi, atradāmies vadībā un skaidrs, ka viņi cīnījās un negribēja mums atdot trīs punktus. Mums pašiem arī daudz kas neizdevās no tā, ko bijām plānojuši.

Pretinieki guva vārtus pēc standartsituācijas, bet tā nebija vienīgā reize, kad jums radās problēmas tieši pēc standartiem. Ar ko tas ir skaidrojams?
Tā ir viņu spēcīgā puse, kas arī viņus vilka. Citādos veidos viņi nemaz nespēja mūsu vārtiem pietuvoties - tikai ar standartsituācijām. Katru šādu epizodi viņi izmantoja, lai nogādātu bumbu mūsu soda laukumā un tādā veidā vienus vārtus iesita.

Bet kāpēc jums tik smagi gāja, lai tiktu ar šīm standartsituācijām galā?
Nezinu, jāprasa aizsargiem [smejas], bet pretiniekam arī ir gari futbolisti. Varbūt kaut kur koncentrēšanās trūkums. Kaut kur nogulējām, kaut kur viņiem auguma pārsvars.

Kopumā jums šodien pelnīta uzvara?
Domāju, ka jā. Domāju, mēs bijām stiprāki - mums bija vairāk momentu, mēs vairāk kontrolējām bumbu. Mēs rādījām smukāku futbolu nekā viņi.

Viena no spēles apspriestākajām epizodēm ir otrā pendele, kuru nopelnīji tu. Pēc mača runāju ar Mihadjuku un, viņaprāt, tur pārkāpuma neesot bijis ne tuvumā. Līdzīgu viedokli preses konferencē pauda "Spartaka" treneris. Ko saki tu?
Iespējams arī, ka nebija [smaida]. Taču, ja mani gāž pretinieks, man nekrist? Turēties kājās līdz pēdējam? Neuzskatu to par loģisku gājienu. Varbūt bija, varbūt nebija - jāprasa tiesnesim. Kā nolēma, tā bija. Iepriekšējā spēlē pret Liepāju mums neiedeva pendeli, kur bija tīra roka, šoreiz iedeva - laikam bijām pelnījuši.

Ja svilpe nesekotu, tu baigi protestētu?
Neprotestētu, nē, nē, nē. Kā tiesnesis nolemj, tā ir jābūt - vairs neko nevar mainīt.

Klubam starpsezonu periodā mainījies īpašnieks, mainījies treneris. Kuras ir būtiskākās izmaiņas?
Ir lielākas prasības no spēlētājiem. Treneris ir stingrāks. Naudas it kā ir vairāk. Mums spēlētājiem ir grūtāk - uz mums ir lielāks spiediens.

Un atmosfēra komandas iekšienē? Varbūt kolektīvā jūtams saspringums?
Jā. Ir vairāki spēcīgi leģionāri no pagājušā gada, ir stiprāks sastāvs, un visiem mērķis visu laiku ir uzvarēt. Nedrīkst pieļaut domu, ka varam zaudēt, jo tad būs sankcijas. Jā, ir biškiņ saspringti, bet tai pašā laikā treneris mēģina jokot, nedaudz atbrīvot visus.

Ja nav noslēpums, par kāda veida sankcijām ir runa? Atvilkšana no algas?
Ir tikai teikts, ka zaudējumu gadījumā būs sankcijas. Taču zaudējumu pagaidām nav bijis [smejas], tāpēc to varu atbildēt tikai tad, kad tādi būs [smejas].

Vai pats ilgi domāji, palikt vai nepalikt "Ventspilī"? Šeit var minēt Žigajeva piemēru, kurš, cik saprotu, klubu nekavējoties pameta īpašnieka maiņas dēļ.
Es negaidīju, ka Žigajevs aizies prom, jo, cik saprotu, viņam piedāvāja līgumu, taču viņš pateica paldies un devās prom. Kas tam bija par iemeslu, es tā arī neesmu uzzinājis. Viņš tikai noteica, ka "pēc tam mēs sapratīsim", bet tā arī neko neesmu sapratis [smejas]. Viņa aiziešana man bija šoks. Tāpat biju pārsteigts, ka aizgāja vēl daži, piemēram, Savčenkovs. Likās, ka viņš paliks pie mums. Nekas, dzīvē viss mainās, katrs pats meklē savu laimi.

Bet pats nešaubījies par savu palikšanu?
Es nenožēloju, ka paliku. Varbūt mums tieši vajadzēja komandā kaut ko jaunu - varbūt tieši īpašnieku un treneri. Sezonas beigās redzēsim, vai tas dod panākumus.

     [+] [-]

, 2018-04-23 10:13, pirms 5 mēnešiem
Tad nu gan bargi - pat par domāšanu sankcijas!

  +1 [+] [-]

, 2018-04-23 10:37, pirms 5 mēnešiem
Žigajevs jau pareizi izdarīja ka aizgāja,jo zin ka Šišhanovs ir otrs Gavrilovs.Sāksies zaudējumi un tad daudzi sāks raudāt,kad ies pakaļ savai algai,jo tādas vienkārši nebūs.Savčenkovs jau gribēja palikt,bet jaunie īpašnieki pateica ka vecums par lielu un paldies.Gan jau spēlētāji drīz redzēs īsto Šišhanovu.

  +1 [+] [-]

, 2018-04-23 13:29, pirms 5 mēnešiem
>>>maikls19
Varbūt neskrien vilcienam pa priekšu?Vēl nekas tāds nav bijis.Kad būs,tad arī rakstīsim un runāsim.

  +1 [+] [-]

, 2018-04-23 13:31, pirms 5 mēnešiem
Dažādos gados Rugins piedzīvoja dažādas finansiālās situācijas viņa pārstāvētajos klubos:

''Skonto'' 2014.gadā: algas nemaz nemaksāja vai arī maksāja stipri novēloti;
''Ventspils'' 2017.gadā: klubs pildīja saistības, taču par uzvarām prēmiju nebija ( Ašvorts: "Nepaguvu pārdot talantus, toties... );
''Ventspils'' 2018.gadā: sankcijas par zaudējumiem.

  +1 [+] [-]

, 2018-04-23 16:20, pirms 5 mēnešiem
alguns rakstīja: >>>maikls19
Varbūt neskrien vilcienam pa priekšu?Vēl nekas tāds nav bijis.Kad būs,tad arī rakstīsim un runāsim.
Varbūt novelc tās tālbraucēja nakts rozā brilles? Nevienā vietā, nevienos plašsaziņas līdzekļos nav nekas labs rakstīts par esošiem FKV saimniekiem. Neticu ne vienam vārdam, ko viņi saka. Ieberzēsies te tāpat kā Moldāvos, un kur tad skries? Uz Dominikānas līgu??

  +1 [+] [-]

, 2018-04-23 16:24, pirms 5 mēnešiem
1 rakstīja: Dažādos gados Rugins piedzīvoja dažādas finansiālās situācijas viņa pārstāvētajos klubos:

''Skonto'' 2014.gadā: algas nemaz nemaksāja vai arī maksāja stipri novēloti;
''Ventspils'' 2017.gadā: klubs pildīja saistības, taču par uzvarām prēmiju nebija ( Ašvorts: "Nepaguvu pārdot talantus, toties... );
''Ventspils'' 2018.gadā: sankcijas par zaudējumiem.
Sankcijas par zaudējumiem... Pēc kāda laika psiholoģiski lūzīs. Pārbaudīts. Nav iespējams nospēlēt tādu čempionātu, kādu ir iedomājies Šišhanovs. Tas ir Latvijas futbols un šeit cilvēkiem ir cita mentalitāte, turklāt mūsējie pie tāda spiediena nav pieraduši. Lūzīs, skaidrs kā diena!! Tikai jautājums, kad?

     [+] [-]

, 2018-04-24 10:16, pirms 5 mēnešiem
Tā ir saucamā carrot and stick pieeja. Ja uzvari dabū burkānu, ja zaudē, dabū ar mietu.

Nezinu, cik šāda pieeja ir efektīva futbola sakarā, to redzēsim. No vienas puses, jā, tā motivē uzvarēt un neļauj atslābināties, bet no otras - rada papildus spiedienu.

Ja kā pagājušajā sezonā, cīņa par medaļām noritēs līdz pēdējai kārtai, tad jau tā zem spiediena esošie futbolisti izjutīs vēl lielāku spiedienu no kluba vadības.

Tev jābūt autorizētam,