Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Citāti: Dambrausks dēvē Ventspili par stiprāko komandu, Vukičevičs nepiekrīt

Citāti: Dambrausks dēvē Ventspili par stiprāko komandu, Vukičevičs nepiekrīt
Valds Dambrausks
Foto: Kasparts Volonts (RFS)

Brīvdienās aizvadīta "SynotTip" futbola Virslīgas sestā kārta. Piedāvājam interesantāko no treneru sacītā pēc katras no četrām spēlēm.

"Spartaks" - "Liepāja"/"Mogo" 2:2 (video šeit)

Tamazs Pertija, "Liepāja"/"Mogo" galvenais treneris: "Jautra spēle, momenti tur un tur. Neviens negribēja samierināties ar neizšķirtu, bet uzvaru izraut nespēja - mūsu spēki bija uz izsīkuma robežas, ņemot vērā, ka spēlējām pirms trim dienām [četrām - aut.]. Nevar teikt, ka priecājos par 2:2, bet nav arī tas sliktākais iznākums, ņemot vērā, ka bijām iedzinējos ar 0:2. Vārti īsā laika periodā [43. un 47. minūtē - aut.]? Tas labi, bet var jau arī pajautāt, ko darījām pārējās 86 minūtēs [smaida]?

Ivanova uzmainīšana Torresa vietā? Gribējām sabalansēt aizsardzību - sākām ar trim aizsargiem un pēc 2:2 panākšanas nevēlējāmies, lai pretinieks sodītu mūs atkal. Nesaukšu uzvārdus, bet pirmajā puslaikā, spēlējot ar trim aizsargiem, ne visi izpildīja savu uzdevumu. Uzdevums bija nezaudēt. Šo maiņu var raksturot kā "iesitīsim varbūt, bet nekādā gadījumā nedrīkstam ielaist".

Karašausks nebija ēnā, taču savu ierasto līmeni neparādīja, jo neguva vārtus. Tomēr viņš paveica lielu darba apjomu, saasināja spēli, atdeva rezultatīvo piespēli otrajos vārtos [arī pirmajos - aut.]. Šodien neviens nebija ēnā - pretinieks aizvēra zonas, visa pretinieku komanda prasmīgi darbojās aizsardzībā. Sevišķi grūti bija tiem mūsu uzbrucējiem, kuriem patīk plašums. Pāreja uz zaļajiem laukumiem? Sen tam esam gatavi un domāju, ka mūsu sniegums dabīgajos laukumos uzlabosies - kastēs nav iespējams ieskrieties. RFS? Laba komanda ar apmācītiem futbolistiem, rāda nesliktu futbolu. Priecē, ka spēlēsim lielajā stadionā - viss izskatīsies citādi."

Aleksandrs Grišins, "Spartaka" galvenais treneris: "Daudz pētījām pretinieku, zinājām, ka viņi var spēlēt dažādas shēmas. Šai ziņā viņi mums kārtis sajauca - jā, zinājām, ka viņi var spēlēt shēmu ar trim aizsargiem, tomēr vairāk gaidījām 4-2-3-1. Pretinieks tiešām spēcīgs, ir individuāli stipri futbolisti, laba uzbrūkošā līnija. Jāuzteic pretinieki arī par to, ka atspēlējās no 0:2. Rezultāts gan ir godīgs - ja pirmajā puslaikā veidojām momentus, tad otrajā puslaikā pretinieks mūs nedaudz apspēlēja.

Ielaistie vārti otrā puslaika sākumā? Tā bija labi izpildīta standartsituācija - laba piespēle un nospēlēšana uz apsteigšanu. Diez vai te var runāt par koncentrēšanās trūkumu. Arī pirmajos vārtos bija standarts, stūra sitiens un laba vārtu guvēja darbība. Sāpīgi izlaist 2:0, bet futbols ir taisnīga spēle - ja 2:2, tātad tā tam bija jābūt. Rezultātam pēc puslaika esot 2:1, uz otro puslaiku gājām ar domu spēlēt skaistu futbolu, gluži kā pretinieks. Skatītāji nenāk skatīties uz aizsardzības spēli. Pirmajā puslaikā mums sanāca uzbrukums, otro aizvadījām vāji, kas norāda uz fiziskās sagatavotības nepietiekamību. Ierados pirms divām nedēļām un ar to nodarboties ir par vēlu - varu veikt vienīgi pārkārtojumus spēlē. Cenšamies izgrozīties ar to, kas ir. Gribam spēlēt augstu presingu un neatdot iniciatīvu, bet otrajā puslaikā pretinieks šo iniciatīvu paņēma pats. Atkal - runa par fizisko sagatavotību.

Puišiem augstākajā līgā nebūtu jāspēlē šādos [mākslīgajos] laukumos. Futbols dabīgajā laukumā ir pavisam cits futbols. Ir force majeure apstākļi, kuru dēļ arī mums pagaidām neļauj pāriet uz dabīgo. Sintētiskie laukumi ir ar paaugstinātu traumatismu risku, sevišķi tas attiecas uz pāreju no mākslīgā uz dabīgo un otrādi. Nākamā spēle pret "Riga"? Mums katra spēle kā kausa fināls, ņemot vērā, ka no pagājušā gada palikuši tikai trīs futbolisti - lai izveidotu jaunu komandu no nulles, būtu nepieciešams pusgads gads."

"Riga" - "Valmiera Glass ViA" 6:1 (video šeit)

Gatis Ērglis, "Valmiera Glass ViA" galvenais treneris: "Ar pašatdevi apmierināts, ar rezultātu, protams, nē. Pirmajā puslaikā atdevām divus vārtus, lai gan pretiniekam bija arī daudz citu nerealizētu momentu. Otrajā puslaikā, ja nemaldos, ielaidām četrus vārtus no standartsituācijām - līdz šim kopā bija viens vai divi. Varbūt zaudējām koncentrēšanos - trīs vienādi ielaisti goli."

Pacēlums pēc spēles ar "Mettu"? "Kāpēc gan? Mēs to spēli varējām uzvarēt! Ja uzvarētu, tad varbūt būtu pacēlums. Šodien nospēlēja faktors, ka tikai pirms divām dienām uzkāpām uz dabīgā zāliena - pretinieks siltajās zemēs nodzīvoja divus mēnešus, arī Ventspilī viņi spēlēja dabīgajā. Šodien laukums bija pamīksts un otrajā puslaikā kājas nosēdās. Kņazevs? Diemžēl pēdējā treniņā mākslīgajā laukumā viņš saasināja iepriekšējo traumu un ir atgriezies Krievijā - viņam jau iepriekš potītei bija nolūzis kauliņš. Nezinu, vai būs atpakaļ - iepriekš jau pusgadu izlaida tās dēļ. Aizsardzībā Bankavs, nevis Sietinsons? Viņš ir skaļāks, ir spēlējis kopā ar Tjerī [Mukuta]. Negribējās likt uzreiz divus tādus, kas iepriekš nespēlēja [Sietinsons un Mukuta]. Vai visi gatavi spēlēt 90 minūtes Virslīgas tempā? Domāju, ka visi, varbūt ne Gatis Kalniņš, kurš līdz šim spēlējis mazāk."

Aleksandars Vlaho, "Riga" treneris: "Sākumā futbolisti bija nervozi, jo gribēja atklāt rezultātu pēc iespējas ātrāk. Tas nav viegli izdarāms. Tomēr galu galā rezultātu atklājām [37. minūtē], tad sekoja otrie vārti un futbolisti atbrīvojās, sāka spēlēt bez spiediena. Jā, trīs vārti bija no standartiem ar galvu, taču kopumā sešus vārtus gūt nav tik vienkārši. Spēlētāji parādīja vēlmi. Beigās pieļāvām vienu kļūdu, kas maksāja vārtus - par to neesam priecīgi. Bija tālā piespēle no 60-70 metriem, ar ko netikām galā - citreiz gribam vārtus atstāt neskartus.

Valmiera? Zinājām tās vājās vietas, vairāk uzbrukām caur kreiso malu, caur kuru izveidojām daudz momentu. Valmierai ir divi trīs futbolisti, kuru līmenis ir labāks nekā pārējiem spēlētājiem. Ja šī komanda spēlēs ar lielāku koncentrēšanos, tad arī rezultāti būs labāki."

"Ventspils" - RFS 1:1 (video šeit)

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: "Latvijas Virslīga var būt lepna, jo abas komandas parādīja labu kvalitāti. Futbolisti spēlēja kaislīgi un laukumā bija viss, kas futbolam vajadzīgs. Esam vīlušies, ka neuzvarējām, taču rezultāts ir taisnīgs. Zinām, cik "Ventspils" ir spēcīga, cik labs tai bijis sezonas sākums un mans kolēģis, treneris, izveidojies patiešām stipru kolektīvu. Šī komanda ir mans favorīts gan čempionātā, gan katrā spēlē. Atbraucot pie šāda pretinieka, mērķis bija parādīt, ko protam - spēlē nekā netrūka.

Respektējot visus līdzšinējos pretiniekus [to skaitā "Riga" un "Spartaks" - aut.], "Ventspils" bija mūsu spēcīgākais pretinieks līdz šim. Nezinu, kas būs pēc mēneša vai diviem, bet uzskatu, ka šobrīd "Ventspils" ir spēcīgākā komanda čempionātā. Esmu lepns, kā mani puiši šodien nospēlēja, reaģējot pēc zaudējuma "Spartakam". Ceru, ka līdz pat sezonas beigām vairs neredzēsim tādu RFS, kāds bija pret "Spartaku" pirmajā puslaikā."

Dejans Vukičevičs, "Ventspils" galvenais treneris: "Spēle bija ļoti laba - divi pretinieki, kas vēlējās uzvarēt. Pirmajās 20 minūtēs kontrolējām spēli, kā gribējām, pēc tam uzdāvināju dažas minūtes pretiniekam, kad viņiem parādījās momenti. Pēc tam spēle bija līdzīga. Otrajā puslaikā ielaidām man nesaprotamus vārtus - tie vairāk bija smieklīgi vārti nekā nopietns futbols. Tas mainīja visu - nācās mainīt plānu, uzbrukt un mums paveicās. Gribējām iesist arī otros vārtus un pāris reizes to varējām izdarīt. Pēdējā minūtē gan arī pretiniekam bija bīstams moments. Esmu pārliecināts, šīs divas komandas līdz beigām cīnīsies par augstu vietu. Pretiniekiem ir laba komanda, labi vietējie futbolisti - redzējāt, viņi uzmainīja trīs vietējos, un tas pastiprināja viņu spēli. Tomēr mājās ar neizšķirtu jebkurā gadījumā nevaram būt apmierināti. Tiesa, joprojām nepazīstam zaudējuma rūgtumu. Cerēsim tā turpināt - tagad izbraukuma spēles pret "Mettu" un Valmieru.

Aijeguns? Viņš visās spēlēs dod savu labumu, taču ne tik lielu kā šodien, sevišķi otrajā puslaikā, kad visi uzbrukumi sākās caur viņu. Diemžēl tagad mums otrajā flangā nav Amansiu [Forteša], kurš spēlē līdzīgi. Tā kā trūkst Amansiu, pārējie uzbrūkošie futbolisti saprot, ka jādod vairāk - Aijeguns, Akinjemi, Antonovs. Mums šodien trūka garo spēlētāju [Koļesovs izcieta diskvalifikāciju - aut.], par ko pirms mača bažījos, zinot, ka pretiniekiem ir spēcīgas standartsituācijas, sevišķi 4. un 14. numurs [Dubra un Marusičs - aut.]. Cerējām, ka aizsardzībā viss sanāks, jo no soliņa neko daudz mainīt vairs nevarēju - uz soliņa bija tikai jaunais [Dmitrijs] Litvinskis, kuram maz pieredzes. Ticēju Naurim [Bulvītim] un Mama, kurus iespēlēju arī starpsezonu periodā. Vienus vārtus ielaidām un kļūdas jāanalizē, bet kopumā kļūdas nebija tik lielas, lai būtu neapmierināts.

RFS pēdējais izgājiens viens pret vienu? Protams, kļūda bija, bet ne tikai aizsargu - viss sākās ar to, ka nepietiekami veicām presingu un RFS ir kvalitātes, lai netraucēti šādu diagonālo piespēli veiktu. Un Meļņičenko atvairījums bija meistarība, nevis veiksme.

[Reaģējot uz Dambrauska sacīto, ka "Ventspils" ir stiprākā komanda čempionātā] Es tā neuzskatu - domāju, ka par titulu cīnīsies piecas komandas un nevar ne par vienu komandu pateikt, ka tā būtu stiprāka nekā pārējās. Punktus zaudēs visi - redz, mēs izbraukumā pārspējām "Spartaku", "Spartaks" viesos uzveica RFS, bet tas nenozīmē, ka mēs uzvarēsim RFS."

"Jelgava" - "Metta"/LU 1:1 (video šeit)

Andris Riherts: "Mettas"/LU galvenais treneris: "Mums tā kļuva par pirmo vasarīgo spēli - saule, zālājs, attiecīgi lielāks stadions. Ja pirmajā puslaikā bija paaugstināta kvalitāte, tad otrajā puslaikā vairāk spēlējām uz raksturu - par to esmu pateicīgs. Mani futbolisti izveidoja arī momentus, lai izrautu uzvaru. Nepatīkami, ka pēc ātri gūtiem vārtiem ātri ielaidām. Tomēr punkts izbraukumā pret "Jelgavu" arī ir vērtīgi.

Kāpēc Birka, nevis Abass [palika rezervē - aut.]? Abasam par sevi liek manīt trauma - ir gatavs spēlēt, bet tas varētu beigties letāli. Šobrīd Abasu pietaupījām, bet arī Birka atbilst līmenim, manuprāt, aizvadīja labu spēli. Varslavāna palikšana rezervē? Mums jau tā spēlē skolnieki, jāskatās, jābūt līdzsvaram - šodien izgāja viņa vienaudzis Jēkabs Lagūns. Jēkabs ir paguvis spēlēt uz zālāja, bija ar [U-17] izlasi Izraēlā - izvēlējāmies viņu, viņam bija nepieciešama mazāka adaptācija. Cik treniņus līdz šodienai aizvadījām dabīgā seguma laukumā? Nevienu - neredzēju tam lielu jēgu, jo, ja arī kāds laukums būtu, tad visdrīzāk nebūtu tik kvalitatīvs. Rīgā ar zālāja laukumiem ir, kā ir.

Ielaistie vārti un Dāvis Ošs? Tur bija kompleksi - ne tikai Dāvis, bet arī sieniņa nodrebēja. Ošam bija pārsteigums, ka bumba izgāja tur cauri. Skaidrs, ka varēja arī izglābt, bet nebija viegla epizode. Rezultāts? Pretiniekam pirmajā puslaikā bija sitiens pa pārliktni [Siņeļņikovs pirmā puslaika galotnē, rezultātam esot 1:1 - aut.], otrajā puslaikā viņi spieda caur flangiem, ko arī gaidījām - līdz 100% momentiem viņi tā arī nenokļuva. Teikt, ka mums bija momenti... guvām divus vārtus, kurus neieskaitīja aizmugures dēļ, bet laikam nebija 100% momenta."

Raviļs Sabitovs, "Jelgavas" galvenais treneris: "Spēle bija dzīvīga, uzbruka abas komandas. Ātri ielaistie vārti izjauca mūsu plānus, toties spēle arī kļuva dzīvāka. Dzinām savus futbolistus uz priekšu, lai atspēlētos. Diemžēl problēma ir, ka gūstam maz vārtu. Otrais puslaiks? Nepiekrītu, ka tas būtu vājāks - arī kontrolējām bumbu, arī būvējām uzbrukumus, tiesa, varbūt vairs ne tik bīstamus kā pirmajā puslaikā. Nedomāju arī, ka otrais puslaiks bija mazāk agresīvs. Pretinieks ar jauniešiem sastāvā? Protams, gribējām uzvarēt, jebkurš grib.

Vārtsarga maiņa [Melecis Krūmiņa vietā - aut.]? Uzskatījām to par labāko variantu, jo Krūmiņš piecās kārtās ielaida deviņus vārtus un domāju, ka tas ir daudz - devām iespēju psiholoģiski atgūties. Nemainījām viņu tieši pēdējās spēles dēļ [Liepājā], bet kopējās situācijas dēļ. Cik grūti būtu atspēlēties, ja negūtu tādus vārtus pēc pretinieka kļūdas? Ziniet, šodien vispār bija grūti spēlēt - bija karsti, bumba lēkāja un parādīt uzbrūkošu futbolu bija ļoti grūti. Laukums nebija līdzens. Grūti teikt, kā klātos ar atspēlēšanos, ja ne šie vārti pēc Alana standarta.

Rafaļska un Siņeļņikova gatavība? Nav augsta, varbūt uz 65%. Jemeļjaņenko? Ārstējas, atgriezīsies varbūt pēc nedēļām trim četrām. Tomēr priecīgā vēsts, ka šodien jau spēlējām ar daudz maz pamatsastāvu - ja Liepājā trūka piecu, tad šodien divu. Vai, neuzvarot Valmieru, būs izgāšanās? Arī šodienas rezultāts nav no pozitīvajiem, bet pret Valmieru neveiksme, domāju, nedrīkst būt."

     [+] [-]

, 2018-05-09 00:13, pirms 5 mēnešiem
Bet protams, gospodīn Riherts, ja balso par telpu futbolu!

"Rīgā ar zālāja laukumiem ir, kā ir."

     [+] [-]

, 2018-05-09 00:38, pirms 5 mēnešiem
Saites īsti nevelk
bet no VL mājas labas var redzeāt

Tev jābūt autorizētam,