Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource227 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource227), Fid:1200, Did:0, useCase: 0

Liepiņš: Jāliek mērķis izcīnīt medaļu ar Valmieru

Liepiņš: Jāliek mērķis izcīnīt medaļu ar Valmieru
Foto: Jānis Vīksna

Florbola Virslīgas sezona ir noslēgusies. Par šī gada čempioniem kļuva "Cēsu/Lekrings", kuru sastāvā spēlēja arī FBK "Valmiera/ViA" aizsargs Gatis Liepiņš. "Lekrings" komandas sastāvā Gatis aizvadīja 17 spēles, gūdams 3 vārtus un veikdams 7 rezultatīvas piespēles. Par savām izjūtām un nākotnes plāniem sarunā ar "Valmiera/ViA" sabiedrisko attiecību speciālisti Viku Grāvīti dalījās pats Liepiņš.

Sezona noslēgusies, kā jūties?
Gatis: "Ir liels atvieglojums, jo nogurums jau tāpat bija sakrājies, gribējās ātrāk izdarīt darbiņu un tikt pie pelnītās atpūtas. Prieks, ka izdevās sezonu noslēgt uz pozitīvas nots, vēl patīkamāk izbaudot atpūtu, jo tagad laika atliek arī kam citam ne tikai florbolam, jo pēdējos mēnešus biju atdevies tikai tam."

Sezonu esi aizvadījis divās komandās FBK "Valmiera/ViA" un "Cēsu/Lekrings". Vai nebija grūti iejusties svešā komandā un uzreiz tikt pie iespējas spēlēt play-off?
Iejusties jaunā vidē jau nekad nav viegli, tam ir vajadzīgs laiks, bet tā kā "Lekrings" komandā visi džeki ir saliedēti un cenšas palīdzēt viens otram, tad iejušanās notika ļoti ātri. Labi bija, ka es varēju vēl četras spēles uzspēlēt regulārajā turnīrā, tādējādi arī saprast to spēles stilu, ko komanda grib spēlēt.

Ja neskatās uz abu komandu sniegumu šogad. Kurā komandā biji vairāk apmierināts ar savu spēli?
Grūti tā salīdzināt, jo katrā komandā man bija cita loma. Pie Valmieras komandas varbūt bija lielāka rezultativitāte, bet atkal sniegums bija atšķirīgs no spēles uz spēli. Savukārt pie "Lekringa", ja neskatās pēdējās spēles, tad aizvadīju diezgan labas spēles, protams, kļūdas tāpat bija, bet nu tā bija mana pirmā nopietnā Play-off pieredze.

Turpinot iesākto par abām komandām, kuri bija spilgtākie brīži šosezon?
Šajā sezonā šādi brīži sanāca vairāki. Vispirms jau vasaras beigās ar Valmieras komandu izdevās izcīnīt 3. vietu "Latvian Open" turnīrā, kas mūsu komandai bija kopumā ļoti labi aizvadīts turnīrs. Tāpat jauns un nebijis notikums manā karjerā bija iespēja trenēties kopā ar labākajiem Latvijas florbolistiem izlases nometnēs. Un visbeidzot un iespējams patīkamākais notikums droši vien bija iespēja iekosties Latvijas čempionāta zelta medaļā.

Tā bija pirmā uzvara čempionātā tavā karjerā tieši virslīgas komandā?
Tā bija vispār tikai pirmā medaļa Virslīgas čempionātā, kas bija viens no maniem mērķiem, ko gribējās kādreiz sasniegt.

Viens mērķis ir sasniegts, kāds ir nākamais, runājot tieši par florbolu?
Grūti teikt, jāliek mērķis izcīnīt kādu medaļu ar Valmieras komandu.

"Cēsu/Lekrings" ir viena no virslīgas favorītkomandām. Cik grūti vai viegli bija savākties spēlēm?
Tā kā klubā organizētības līmenis ir diezgan augsts, jo ir padomāts par daudzām niansēm, tad spēlētājiem bija jāiet un tikai jāspēlē, tik pašam vajadzēja sakārtot galvu uz spēli, jo uzdevums visiem ir zināms.

Atgriežoties pie atpūtas pēc florbola. Vai tas ir uz ilgu laiku, tuvojas vasaras sezona, ko domā iesākt tajā?
Baigi gara jau atpūta nesanāks, jo gatavošanās sezonai sāksies ap Jāņiem, tāpēc tagad ar draugiem var uzspēlēt basketbolu, tenisu, pabraukāt ar riteņiem utt. Pašā vasarā jau atkal brīvais laiks būs mazāk, bet nu savas vasaras aktivitātes jau sanāks padarīt.

Savas florbolista gaitas turpināsi Valmieras komandā vai tomēr "Lekrings"?
Vēl nemāku teikt, sezona neseni ir beigusies, vēl nav sanācis par to domāt. Gribētos uzspēlēt ar "Lekringu" vismaz čempionu vienību kausā, bet nu tad jau redzēs.

Varbūt ir kaut ko vēlies teikt lasītājiem?
Jā, gribu pateikt paldies komandas vadībai, ka deva man iespēju jaunam izaicinājumam, trenerim Aigaram, ka pa šo salīdzinoši īso laiku iemācīja daudzas lietas un atgrieza spēlētājos pārliecību, ka varam, un komandas biedriem, kas atbalstīja mani, spēlējot "Lekrings" krāsās!