„Valmiera/ViA” florbolisti gatavojas jaunajai sezonai

„Valmiera/ViA” florbolisti gatavojas jaunajai sezonai

"Valmiera/ViA" florbolisti
Foto: floorball.lv

Jau kopš jūlija florbola klubs „Valmiera/ViA” aizvada treniņus, gatavotos 2014./2015. gada vīriešu florbola Virslīgas sezonai. Komanda ir parakstījusi līgumus ar četriem jauniem spēlētājiem, valmieriešiem- Edvardu Kažmeru, Ričardu Eglīti, Lauri Stipro un madonieti Gunti Jansonu. Jaunā trenere Aigara Belasova vadībā tiek aizvadīti treniņi kopā ar 2. līgas vīriešu komandu.

Treniņu process ir nedaudz pamainīts salīdzinot ar iepriekšējo sezonu. Šogad tikai augustā sākām pirmos treniņus ar nūjām, iepriekš to darījām jau no jūlija. Plānos ir nospēlēt labāk, kā pagājušo sezonā, vairāk uzvaras, mazāk ielaistus vārtus. Komandas sastāvs ir kļuvis gados vēl jaunāks, taču tie, kas regulāri trenējās, deg acis un ir gribēšana trenēties un spēlēt, ja šo sajūtu izdosies noturēt visu sezonu, rezultāts neizpaliks. Paredzētas ir pāris draudzības spēles pirms sezonas sākuma,” atklāja komandas galvenais treneris Aigars Belasovs.

Jaunpienācējs Lauris Stiprais atklāj, ka „pirms tam spēlēju U-16 un U-18 grupā, tepat Valmierā, taču treniņus jau divus gadus aizvadu kopā ar „Valmiera/ViA” spēlētājiem. Man tika piedāvāta iespēja spēlēt kopā ar virslīgas komandu un es piekritu, centīšos pierādīt sevi , iegūt punktus un tikt play-off.”

Madonas florbola audzēknis Guntis Jansons Latvijas pieaugušo čempionātā debitēja 2001./02.gada sezonā. Turpinājumā spēlētājs uzspēlēja arī 2.līgas klubā "Fastum", taču divas reizes pievienojās arī FK "Valmiera" komandai, 2004./05.gada sezonā atzīmējoties ar 3 (2+1) punktiem virslīgā. Tam sekoja atgriešanās Madonā, lai uz diviem gadiem pievienotos Cēsu "Lekrings" fārmklubam "Cēsis/CB". Pēc tam Jansons atkal atgriezās Madonā, kļūstot par 1.līgas čempioniem, bet pērn ar savu dzimto komandu spēlēja virslīgā, atzīmējoties ar 7 (6+1) rezultativitātes punktiem. Jansons vienojies ar "FBK Valmiera/ViA" komandu par spēlēšanu tās rindās virslīgas turnīrā. Jaunās komandas sastāvā Jansons jau aizvadīja četras spēles "Latvian Open" ietvaros.

Jaunajā sezonā vīriešu Virslīgā startēs 14 komandas: "Cēsu alus/Lekrings", "Lielvārde", "RTU/Inspecta", FK "Rīga", Liepājas "Kurši", "Ķekavas Bulldogs", "Bauska", Kocēnu "Rubene", "Ulbroka/FS Masters", FBK "Valmiera/ViA", Stalbes SK "Pārgauja", "Talsi/Triobet" un "Jelgavas novads", Latvijas vīriešu junioru U19 izlase.

Informāciju sagatavoja:
Vera Grāvīte

Tev jābūt autorizētam,