Deivisa kausu atklās Anda Juškas un Martina Fišera duelis

Deivisa kausu atklās Anda Juškas un Martina Fišera duelis

Deivisa kausa dueli starp Latviju un Austriju atklās Juška un Fišers
Foto: Jānis Priedītis

Šajā nedēļas nogalē no (12. līdz 14.septembrim) Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā norisināsies Deivisa kausa izcīņas duelis tenisā, kurā Latvijas komanda tiksies ar Austrijas izlasi. Ceturtdien norisinājās oficiālā izloze, kurā noteica spēļu secību.

Šajā nedēļas nogalē visā pasaulē norisināsies intriģējošās Deivisa kausa izcīņas spēles. Latvijas izlase šogad startē Eiropas Āfrikas zonas 1.grupā. Pirmais duelis tika aizvadīts februārī Slovākijā, kurā mūsu tenisisti bija spiesti atzīt mājinieku pārākumu. Turpinājumā pretiniekos stāsies pret spēcīgā Austrijas izlase (rangā 21.vieta, kamēr Latvijai 39.). Līdz šim abu komandu ceļi Deivisa kausa izcīņā nav krustojušies.

Ceturtdien 13:00 norisinājās oficiālā izlozes ceremonija, kuras galvenais mērķis bija noskaidrot spēļu secību. Pirms tās abu komandu kapteiņiem bija jānominē spēlētāji gaidāmajiem mačiem. Austrijas komandas kapteinis Klemenss Trimels savā izvēlē iztika bez pārsteigumiem – pirmā numura pozīcijā izvēlēts kādreizējais TOP 10 spēlētājs Jirgens Melcers, bet otrais vienspēļu spēlētājs būs Martins Fišers. Dubultspēlēm austrieši nominējuši Filipu Osvaldu un Aleksandru Peju.

Tikmēr Latvijas izlases kapteinim Kārlim Lejniekam ar nožēlu bija jāatzīst, ka mūsu vadošais spēlētājs Ernests Gulbis nav gatavs aizvadīt vienspēli piektdien. Viņam līdz galam vēl nav izdevies sadziedēt “US Open”turnīra laikā gūto kājas savainojumu. Ernests gan izteicis gatavību sestdien doties kortā uz dubultspēli. Līdz ar to Latvijai vienspēles pirmā numura pozīcijā spēlēs Andis Juška, bet kā otrais Jānis Podžus. Dubultspēlei pieteikts Ernesta Gulbja un Miķeļa Lībieša duets.

Izlozē tika lemts, ka pirmais mačs piektdien būs jāaizvada Andim Juškam, kuram pretiniekos stāsies Martins Fišers. Šīs spēles sākums 15:00. Pēc tam kortā dosies Jānis Podžus un Jirgens Melcers. Sestdien plkst. 15:00 dubultspēle, bet svētdien no 14:00 atlikušās divas vienspēles - Juškam pretiniekos stāsies Melcers, bet Podžus spēlēs pret Fišeru. Sestdienas un svētdienas mačos komandu kapteiņi gan vēl var mainīt sastāvus.

Deivisa kausa mača Latvija – Austrija norisi atbalsta Itera, Skonto būve, Valmieras pilsēta, Valmieras stiklašķiedra, tirdzniecības centrs Valleta, Mercedes-Benz, Cēsu alus un Venden.

Biļetes uz gaidāmajām sacensībām iespējams iegādāties visās „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un internetā (www.bilesuserviss.lv). Cenas (atkarībā no sēdvietu kategorijas) biļetei uz visām trīs spēļu dienām maksā 10, 15 vai 20 eiro, bet pērkot biļeti uz konkrētu spēļu dienu būs jāšķiras no 5, 7 vai 10 eiro. Bērnu biļetes cena – 2 eiro par dienu.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Tenisa savienība

Tev jābūt autorizētam,