Piektdien J.Daliņa stadionā norisināsies “Olimpiskā diena”

Piektdien J.Daliņa stadionā norisināsies “Olimpiskā diena”

Olimpiskā diena Jāņa Daliņa stadionā
Foto: Edgars Vaivads

Piektdien 26. septembrī Jāņa Daliņa stadionā plkst. 10:00 ar svinīgajām uzrunām tiks atklāta Olimpiskā diena, kurā aicinātas piedalīties visas Valmieras skolas no 5. līdz 12. klasei. Pasākums tradicionāli sāksies ar kopīgo vingrošanu, bet pēc tam komandas sacentīsies savā starpā dažādās sporta aktivitātēs. Šogad pasākuma moto Latvijā ir “Iepazīsties – mini handbols”.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpisko kustību, kuras pamatā ir nezūdošas Olimpiskās vērtības – draudzība, cieņa un izcilība. Valmierā Olimpisko dienu šogad Jāņa Daliņa stadionā organizēs Vidzemes Olimpiskais centrs.

Šoruden LOK un Latvijas Handbola federācija (LHF) sadarbosies “Olimpiskās dienas 2014” pasākumu organizēšanā, kurā būs ne tikai tradicionālā kopīgā vingrošana vienlaicīgi visās pasākuma norises vietās Latvijā, trīs radošie konkursi un sacensības, bet arī īpaša programma, kas iepazīstinās ar handbola spēles pamatiem.

Valmierā „Olimpiskajā dienā 2014” Jāņa Daliņa stadionā piedalīties aicinātas visas pilsētas skolas no 5. līdz 12. klasei. Savukārt 1. – 4. klašu audzēkņi, kā arī pirmskolas izglītības iestādes „Olimpisko dienu” atzīmēs savās skolās. Pasākums sāksies 10:00 no rīta, bet noslēgums un apbalvošana plānota plkst. 14:00.

Programma:

- Olimpiskās dienas atklāšana
- Kopīgā vingrošana visā Latvijā
- Simboliskais Olimpisko apļu skrējiens
- 5.-6. klase – mini-handbols
- 7.-8. klase – šķēršļu stafete
- 9.-12. klase – pretstafete

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

“Olimpiskās dienas 2014” pasākumi būs bez maksas, visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2014.gada sertifikāti, bet labākajām komandām - speciālbalvas. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu.

Zināšanai:

- Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

- LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

- Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

- “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena). LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

Tev jābūt autorizētam,