Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource227 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource227), Fid:1200, Did:0, useCase: 0

papildināts Valmierā norisināsies CX velokrosa sacensības

Toms Markss
Toms Markss

Valmierā norisināsies CX velokrosa sacensības
Madara Fūrmane jau vairākus gadus nodarbojas ar cycloross riteņbraukšanu.

18. novembrī Valmierā Dīvaliņa pļavās valsts svētku noskaņās norisināsies CX velokrosa seriālā noslēdzošais ceturtais posms. Sacensībās aicināts piedalīties ikviens riteņbraukšanas sporta un velokrosa piekritējs. Velokrosa seriāla posmi norisināsies arī Smiltenē, Salacgrīvā un Rīgā.

Novembrī četrās Latvijas pilsētās -Smiltenē, Rīgā, Salacgrīvā un Valmierā norisināsies Latvijā piemirstās, bet Rietumeiropā ļoti populārās velokrosa (cyclokross) sacensības, kuras organizē viens no visu laiku labākajiem Latvijas riteņbraucējiem Arvis Piziks.

Velokrosa (cyclokross) sacensību seriāla mērķis ir popularizēt šo dinamisko un skatītājiem pievilcīgo riteņbraukšanas disciplīnu Latvijā.

Par gaidāmajām sacensībām pastāstīja to organizators Arvis Piziks: "Cyclokross Latvijā ir piemirsta riteņbraukšanas disciplīna. Pie mums izteikti dominē kalnu divriteņu maratonu sacensības. Par cyclocross ieviešanu Latvijā man radās doma pirms četriem gadiem, kad vēroju pasaules čempionātu šajā disciplīnā. Uzskatu, ka velokrosa sacensības Latvijā ikvienam riteņbraucējam ļaus uzturēt motivāciju, lai ilgāk turpinātu trenēties un apgūtu divriteņa vadīšanas tehniku tehniski sarežģītās trasēs. Tāpat, gaidāmās sacensības būs ļoti pārskatāmas un baudāmas skatītājiem un līdzjutējiem, jo distances ierīkotas īsos apļos, kas ļaus īsā laikā apstaigāt visu trasi. Mana vīzija ir padarīt cyclocross riteņbraukšanas disciplīnu Latvijā daudz populārāku un masveidīgāku. Pirmais solis velokrosa attīstībā Latvijā jau ir sasniegts, izveidojot Baltijas cyclocross komandu DPA cycling team."

Velokrosa sacensību seriāls dažādās vecuma grupās divu nedēļas nogaļu garumā norisināsies četrās Latvijas pilsētās Smiltenē, Rīgā, Salacgrīvā un Valmierā. Sacensību distances tiks izveidotas interesantā apvidū, kur netrūks ne meža taciņas, dažādu nobraucieni un kāpumu, kā arī cita veida šķēršļi, padarot tās baudāmas pašiem dalībniekiem un skatītājiem. Smiltenes, Salacgrīvas un Valmieras posmos norisināsies arī Vidzemes Olimpiskā centra starpfiniša balvas izcīņa. Ar sacensību nolikumu iepazīties var šeit:

Valmieras posms 18. novembrī norisināsies valsts svētku noskaņās. Sacensības norisināsies Dīvaliņu pļavās, tādējādi trase būs viegli pārskatāma un baudāma. Plānots, ka sacensībās bez pašmāju dalībniekiem piedalīsies arī sportisti no Igaunijas.

CX Velokrosa sacensību seriāla kalendārs

NrDatumsStarta laiksVieta
1.10.1110:00Smiltene
2.11.1110:00Rīga
3.17.1110:00Salagrīva
4.18.1110:00Valmiera (Dīvaliņa pļava)