Sācies pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā

Sācies pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā

Māris Štrombergs
Foto: lrf.lv

Trešdien Nīderlandes pilsētā Roterdamā ar amatieru grupu sacensībām sākas pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kas ilgs līdz svētdienai. Latviju nozīmīgajās sacensībās kopumā pārstāvēs 53 dažādu vecuma grupu sportisti. Vīru elites un junioru pamatsacensības norisināsies svētdien.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā norisinās reizi gadā. Šogad gods organizēt tika augsta mēroga sacensības uzticēts Nīderlandes pilsētai Roterdamai. Pasaules čempionāta trase atrodas zem jumta pilsētas galvenajā sporta arēnā. Trase ir samērā šaura, tomēr pietiekami ātra un tehniska.

Latviju Roterdamā pārstāvēs kopumā 53 dalībnieki dažādās vecuma un meistarības konkurences grupās. Izlases sastāvā Latviju elites vīru grupā pārstāvēs nesen kā trešo reizi par Eiropas čempionu kļuvušais valmierietis Māris Štrombergs, kā arī šī gada BMX Eiropas līgas uzvarētājs Edžus Treimanis. Tāpat dalībnieku vidū redzēsim Rihardu Veidi, Elvi Puromu un Klāvu Lisovski. Junioru grupā vienīgais izlases dalībnieks būs Eiropas vicečempions Kristens Krīgers, bet uz starta izies arī Saldus kluba „Ozolēni” sportists Pēteris Kalniņš. Elitei un junioriem starti sāksies sestdien, kad notiks „Time – Trial” sacensības. Tikmēr svētdien jau notiks kvalifikācija un izšķirošās cīņas pamatsacensībās, kurās arī tiks noskaidrots pasaules čempions.

Pasaules čempionāta pirmajā dienā cīņas par uzvarām „Challange” sacensībās aizvadīs amatieru un senioru grupu braucēji. No Latvijas pārstāvjiem uz starta izies Kristaps Ezītis, kurš startēs M17/24 grupā. Tikmēr ceturtdien gaidāmas bērnu un jauniešu sacensības. Šeit Latvijas jaunatnes izlases sastāvā startēs G15 grupas braucējas Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska, B15 grupas braucējs Mikus Strazdiņš. 14 gadus veco puišu sportistu konkurencē izlases sastāvā startēs Filips Krists Rozītis, bet G16 jauniešu meiteņu grupā Lelde Šuma. Arī pārējie jaunie Latvijas sportisti, pēc nopietniem treniņiem, ir gatavi parādīt savu labāko sniegumu. Piektdien savas sacensības aizvadīs visu krūzeru grupu braucēji. Uz starta redzēsim arī pagājušā gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieku Gundaru Osi.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

Tev jābūt autorizētam,