Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0
Edgars Beļakovs

Valters Vēveris: "Neesam zaudējuši zeltu, esam izcīnījuši sudrabu!"

Pagājušā nedēļas nogale Latvijas basketbolā noslēdzās ļoti pozitīvi - Latvijas junioru U18 basketbola izlase izcīnīja sudraba medaļas Eiropas čempionātā, kas turklāt norisinājās Latvijā. Piedāvājam nelielu sarunu ar vienu no mūsu komandas līderiem Valteru Vēveri.

Valters Vēveris: "Neesam zaudējuši zeltu, esam izcīnījuši sudrabu!"
Valters Vēveris
Foto: FIBA

Gandrīz nedēļa jau pagājusi kopš turnīra beigām. Kādas tagad ir emocijas, atskatoties uz vēsturisko finālspēli?
- Protams, ir palikusi neizdarīta darba sajūta, jo lielajam mērķim bijām ļoti, ļoti tuvu, taču nespējām to aizsniegt. Nedaudz pietrūka. Neskatoties uz to, ir milzīgs gandarījums par paveikto, par ieguldīto darbu un pavadīto laiku. Šī vasara bija kaut kas fantastisks. Runājot par finālspēli, joprojām grūti aptvert tās emocijas un sajūtas. Nekad nebiju domājis, ka 18 gados būs tāda iespēja, spēlēt mājās, Arēnā Rīga, tūkstošu skatītāju priekšā. Žēl, ka nevarējām sagādāt tautai zeltu...

Kas mūsu izlasei pietrūka spēlē pret serbiem?
- Es teiktu, ka tiešām pietrūka fizisko parametru. Serbu vidējais augums bija 202 cm. Kaut kur internetā šādu faktu biju pamanījis. Mums nebija pat tuvu. Tiešām - spēle zem groza un fiziskais pārspēks. Kā varēja redzēt statistikā - zaudējām atlēkušajās bumbās ar 24 pret 55. Ja ar šādu starpību varējām nospēlēt tuvu spēli līdz pašām beigām, tad domāju, ka spēlējām labu basketbolu. Vienkārši nedaudz pietrūka.

Kā tu vērtē aizvadīto čempionātu kopumā?
- Es domāju, ka ir padarīts ļoti labs darbs. Mūsu komandas mērķis bija medaļas un mērķi arī īstenojām, par ko ir milzīgs prieks. Ar džekiem jau vēlāk pēc spēles runājām, ka neesam zaudējuši zeltu. Mēs esam izcīnījuši sudrabu!

Īsi pirms turnīra komandai kā konsultants tika piesaistīts Ainars Bagatskis. Kāds bija viņa pienesums komandai?
- Trenera Bagatska pievienošanās deva tikai pozitīvu pienesumu mūsu komandai. Jau tā izcilam treneru korpusam pievienojās vēl viens profesionālis ar savu redzējumu un viedokli. Treneris daudz palīdzēja, katrā spēlē varēja manīt, kā pieiet gandrīz pie katra spēlētāja, uzmundrina, palīdz un pasaka, kā labāk. Domāju, ka tas bija ļoti noderīgi, kā arī liels gods visiem spēlētājiem.

Kas bija mūsu komandas panākumu atslēga šajā čempionātā?
- Jau esmu šo teicis daudz un domāju, ka vairums man piekritīs. Tas tiešām bija komandas darbs. Mēs bijām īsta komanda visas vasaras garumā. Mikroklimats bija fantastisks, ja bija kādas neskaidrības, tad vienmēr ātri visu nokārtojām, izrunājām. Arī tas, ka pievērsām ļoti lielu uzmanību mazajām detaļām, neskatījāmies nākotnē, taču koncentrējāmies uz noteikto brīdi un centāmies būt labākie, kādi varējām būt. Gājām soli pa solim. Tāds bija arī mūsu komandas moto. Pagrūdām viens otru uz priekšu brīžos, kad bija grūti, katrs apzinājāmies savu lomu un atdevām visu sevi. Tā bija tā atslēga.

Cik liels zaudējums komandai bija Edvarda Mežuļa trauma?
- Tas bija ļoti smagi. Zaudēt pamatcentru pirmajās spēlēs bija trieciens. Taču nesalūzām. Arī Edvards nē. Paņēmām to kā vēl lielāku motivāciju un pārvērtām pozitīvā enerģijā. Cīnījāmies līdz galam, neskatoties uz ķibelēm.

Ko tev individuāli šis čempionāts deva?
- Neatsveramu pieredzi! Pilnīgi noteikti. Milzum daudz emocijas, prieku, laimi kā arī pārdzīvojumus. Šis turnīrs bija kaut kas tāds, ko nekad dzīvē neaizmirsīšu. Domāju, ka šī sudraba medaļa mums visiem dos daudz. Ne tādā ziņā, ka balstīsimies uz tās kā uz sasniegumu, tieši otrādi - kā sākumu visam, motivāciju strādāt vairāk un sasniegt jaunus mērķus, jo mums visiem, gan kā spēlētājiem, gan kā komandai vēl ļoti daudz kas ir priekšā.

Ar kādām domām raugies uz nākamā gada U19 Pasaules kausu?
- Šobrīd nedomāju par to. Tas, protams, ir ideāli, ka esam izcīnījuši ceļazīmi uz tāda mēroga turnīru, taču šajā brīdī fokusējos uz nākamo sezonu, kurai tūlīt jau jāatsāk gatavoties par 100%. Domāju, ka visi tā darīsim un strādāsim vēl smagāk kā līdz šim. Ja tā būs, tad būsim gatavi arī pasaules čempionātam. Kā redzējāt, šī komanda var. Latvija var! Viss vienkārši ir atkarīgs no mums pašiem!

Tikko noslēdzi līgumu ar Spānijas ACB līgas klubu. Kādi ir tavi mērķi šai sezonai Andoras kluba sastāvā?
- Mērķus esmu uzstādījis, taču tos paturēšu pie sevis. Nevaru sagaidīt jauno sezonu un pirmos treniņus ar jauno klubu. Neliels uztraukums. Protams, žēl atstāt mājas, ģimeni, draugus un Vidzemes Augstskolas komandu, taču zinu, ka esmu gatavs.

 

2018-08-10 23:52

Nākamais: Marseļa sāk ar četriem gūtiem vārtiem, VAR Francijas čempionātā debitē ar pendeli