Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0
Kulkunopeus

"Parex banka" dubulto ieguldījumu "ASK Rīga" komandā (precizēts)

Šodien Rīgas Domē notika preses konference, kurā par aizvadīto sezonas daļu pārdomās dalījās basketbola kluba "ASK Rīga" vadība, atklājot arī tuvākās nākotnes mērķus.

"Ar komandas sasniegumiem nevajadzētu lielīties, tomēr visi iepriekš izvirzītie mērķi ir sasniegti," lepni atzina Pilsētas mērs un komandas prezidents Aivars Aksenoks. "Klubs aizvadīja cīņas pret daudziem spēcīgiem pretiniekiem, tāpēc rezultātus vērtējam kā ļoti labus. Galvenais, ka "ASK Rīga" Latvijas basketbolā ir radījusi to intrigu, ko līdzjutēji gaidīja jau ļoti ilgi."

Kluba galvenais treneris Ramūns Butauts, kurš nesen tika izvēlēts arī par Lietuvas basketbola izlases treneri, par savu padoto sniegumu izteicās ļoti pozitīvi, tomēr norādīja, ka dažādas traumas nav ļāvušas aizvadīt cīņas optimālajā sastāvā.

Lai nākotnē izvairītos no spēlētāju iztrūkuma, sākoties jaunajam gadam, komandas rindas nolemts papildināt ar "ASK Juniors" uzbrucēju Jāni Pozņaku un grieķu kluba "Panellinious" pārstāvi - 19 gadus veco un 203 centimetrus garo aizsargu Kristu Pīternieku.

Ja Pozņaks jau iepriekš atradās "ASK" īpašumā, tad Pīternieku Rīgas komanda īrēs līdz sezonas beigām. Šāda vienošanās esot panākta ar abām pusēm izdevīgiem nosacījumiem. Iespējams, ka komanda tuvākajā laikā iegādāsies vēl kādu basketbolistu, tomēr par sīkākiem plāniem Butauts neko nevēlējās atklāt.

"Mans darbs Lietuvā pagaidām norit ar telefona un interneta starpniecību," pienākumus pie Lietuvas izlases stūres komentēja Ramūns Butauts. "Šobrīd notiek sazināšanās ar iespējamajiem kandidātiem, bet tā kā nevaru apskatīt iespējamo spēlētāju sniegumu klātienē, tad to manā vietā darīs Rimas Kurtinaitis. Viņš pildīs tāda kā kurjera pienākumus."

Priecīgus jaunumus pavēstīja komandas ģenerālsponsors "Parex banka", kas drīzumā vēlas savu devumu "ASK Rīga" komandai divkāršot (šobrīd 100 000 Ls), lai nodrošinātu iespēju progresēt vēl straujāk. Kā zināms, šobrīd komandas budžets ir caurmērā 6200 eiro dienā - krietni mazāks nekā citiem tāda paša līmeņa Eiropas klubiem. Piešķirtā nauda tiek atvēlēta arī sporta skolas un "ASK Juniors" vajadzībām.

Kā zināms, tad "ASK Rīga" komanda tika atjaunota tikai 2006. gada sākumā, tomēr jau aizvadītajā sezonas daļā izcīnīja tiesības spēlēt Baltijas Basketbola līgas pirmajā divīzijā, kā arī iekļuva FIBA Eiropas kausa izcīņas nākamajā kārtā. Šogad klubu gaida ļoti saspringts spēļu grafiks, jo trīs mēnešu laikā nāksies aizvadīt trīsdesmit spēles, ieskaitot pārbraucienus.

Kas attiecas uz mērķiem, tad FIBA kausa izcīņā tas jau ir izpildīts, bet BBL rīdzinieki vēlas iekļūt četru labāko komandu starpā. Ne mazāk uzmanības tiek veltīts arī cīņām Latvijas Basketbola līgā, kur jau vakar tika aizvadīta pirmā spēle ar "ASK Juniors" basketbolistiem un gūta uzvara. Komandas mērķis LBL - cīņa par čempiontitulu.

Biļešu cenu politika arī 2007. gadā nemainīsies un katru maču skatītāji varēs apmeklēt, samaksājot divus latus, taču pensionāriem, skolēniem un studentiem šī maksa ir vēl uz pusi zemāka. Paredzams, ka lielāko daļu no spēlēm komanda aizvadīs "Arēnā Rīga", tomēr zināmu apsvērumu dēļ dažkārt par maču norises vietu tiks izvēlēts arī Daugavas sporta nams.

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze

 

2007-01-04 16:02

Nākamais: "Warriors" rezultatīvā spēlē piedzīvo zaudējumu