Šmits: “Gods spēlēt ar Latvijas labākajiem basketbolistiem”

Šmits: “Gods spēlēt ar Latvijas labākajiem basketbolistiem”

Rolands Šmits Vidzemes Olimpiskajā centrā
Foto: Dāvis Doršs

Valmieras basketbola audzēknis Rolands Šmits šajā vasarā debitēja Latvijas izlasē, tikai 19 gadu vecumā dodoties izlases starta pieciniekā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē. Sev atvēlētajā laikā jaunais basketbolists apliecināja savu piederību Latvijas labāko basketbolistu pulkam un nopelnīja uzslavas no līdzjutējiem. Jaunajā sezonā valmierietis ir apņēmies cīnīties par vietu Spānijas ACB līgas kluba “Fuanlebrada” sastāvā.

207 cm garais uzbrucējs Rolands Šmits vasaru sāka ar dalību Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā. Valmieras basketbola audzēknis deviņās spēlēs laukumā vidēji pavadīja 30 minūtes, gūstot 16 punktus un izcīnot 7,2 atlēkušās bumbas. Tomēr Latvijas jauniešu izlasei turnīrs nebija sekmīgs, ieņemot vien 16. vietu. Rolands Šmits par Krētā notikušo turnīru stāsta: “Uzskatu, ka U-20 čempionātā individuāli nospēlēju labi, bet kā vienmēr var spēlēt labāk. Komandas rezultāti bija slikti. Bieži nemācējām nospēlēt spēles beigas un neizdevās sasniegt mērķi - cīnīties par augstām vietām.”

Pēc individuāli labi aizvadītā jauniešu čempionāta Ainars Bagatskis uzaicināja Šmitu pievienoties Latvijas izlases treniņnometnei. Pats valmierietis par šādu pagodinājumu bija patīkami pārsteigts: “Sajūtas, protams, ir patīkamas un biju pārsteigts par uzaicinājumu. Tas ir liels pagodinājums spēlēt kopā ar Latvijas labākajiem basketbolistiem.” Izlases treniņnometnē jaunajam basketbolistam izdevās pierādīt savu piederību starp Latvijas labākajiem spēlētājiem un treneru korpuss pieņēma lēmumu iekļaut valmierieti izlases sastāvā dalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajās trīs spēlēs Šmits laukumā tika vien uz īsu brīdi, nepaspējot statistiski atzīmēties, bet turnīra piektajā spēlē pret Slovākijas izlasi jaunais basketbolists laukumā pavadīja 20 minūtes, kuru laikā guva 7 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas zem groziem. Savukārt turnīra noslēdzošajā spēlē pret Rumāniju valmierietis devās komandas starta pieciniekā, jau pirmajā uzbrukumā gūstot divus punktus ar sodu, realizējot 3 punktu gājienu. Par dalību izlases sastāvā Šmits atklāj: “Būtu gribējies uzspēlēt kādu minūti vairāk, bet tāds tāds bija trenera lēmums. To laiku ko man atvēlēja centos izmantot lietderīgi un domāju, ka tas arī izdevās.” Latvijas izlase visās sešās spēlēs guva uzvaras, kvalificējoties nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Domās par Rolanda Šmita debiju izlasē dalījās BK “Valmiera” ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš: “19 gadus jaunam spēlētājam, iekļūt izlases pamata divpadsmitklasniekā ir liels sasniegums. Cepuri nost izlases treneru kolektīvam, kas deva Rolandam iespēju. Domāju, ka iekļaušana valstsvienībā ir liels novērtējums un arī laba motivācija turpmākam darbam. Rolandam vasara izdevās fantastiska, sākot ar U-20 čempionātu un beidzot ar pieaugušo valstsvienību, kurā pēdējā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Rolands nāca starta pieciniekā, kas ir unikāli tik jaunam basketbolistam.

Jaunajā sezonā Rolands Šmits atgriezīsies Spānijas galvaspilsētā Madridē, kur viņam ir līgums ar Eiropas spēcīgākā nacionālā čempionāta (Spānijas ACB) klubu “Fuenlebrada”. Valmierietis ir apņēmības pilns cīnīties par vietu komandas pamatsastāvā: “Mans mērķis ir spēlēt ACB līgā. Aizbraukšu uz “Fuenlebradu” un tad jau redzēs kāda būs mana loma. Jāizcīna sava vieta un jāpierāda sevi treniņos.”

Mārtiņš Bērziņš, kurš uztur labus kontaktus Spānijā, uz Valmieras jaunā basketbolista perspektīvām raugās optimistiski: “Runājot ar Rolanda pārstāvjiem ir cerība, ka viņš iekaros vietu ACB kluba “Fuenlabrada” rotācijā. Skatīsimies kāda būs viņa loma un minūtes, bet klubs ar Rolandu rēķinās uz nākošajām sezonām. Daudz kas būs atkarīgs no viņa paša, bet tas ka iespēja viņam tiks dota ir diezgan droši. Ilgtermiņā Rolandam ir iespēja kļūt par ļoti augsta līmeņa spēlētāju. Domāju, ka potenciāls viņam ir ļoti liels. Viņš var spēlēt abās uzbrucēju pozīcijās un viņam labs augums priekš mūsdienu basketbola. Ja Rolands tāpat kā līdz šim strādās ar kārtīgu attieksmi, tad viņš var sasniegt visaugstāko līmeni un “Fuenlabrada” ir labs tuvāko gadu solis, lai perspektīvā spēlētu vēl augstāk.

Rolands Šmits
Augums: 207 cm
Pozīcija: Spēka uzbrucējs
Dzimis: 25.06.1995. Valmierā
Klubs: Madrides "Fuenlabrada"

Tev jābūt autorizētam,