Vidzemes Vasaras Līgā basketbolā triumfē „Byko”

Vidzemes Vasaras Līgā basketbolā triumfē „Byko”

Vidzemes Vasaras līgas čempioni "Byko"
Foto: Klāvs Vasiļevskis

29. augusta vakarā Valmierā noslēdzās Vidzemes Vasaras Līga Basketbolā 2014, kurā otro gadu pēc kārtas finālā triumfēja komanda „Byko”, kas šogad finālā pārspēja „Agreko”. Lai noskaidrotu trešo vietu bija nepieciešams papildlaiks, kurā veiksmīgāki izrādījās „Klondaika”.

Augusta mēneša nogalē Vidzemes Vasaras Līgā 2014 norisinājās aizraujošas izslēgšanas spēles, kurās neiztika arī bez pārsteigumiem. Pusfinālā kā pirmo sev automātisku dalību bija nodrošinājuši „Byko”, kas regulārajā turnīrā ierindojās pirmajā vietā. Viņiem pretim pusfinālu smagā ceļā sasniedza „Klondaika”, kas trijās spēlēs pieveica „Valmieras Stikla Šķiedru”. Otrā pusfināla pārī tikās „Agreko”, kas pēc regulārā turnīra atradās sestajā vietā un „Kocēni”, kas piedzīvoja tikai vienu zaudējumu.

Pusfinālā pirmajā pārī „Byko” divās spēlēs pieveica „Klondaika”, bet „Kocēni” un „Agreko” pārī bija nepieciešamas visas trīs spēles, kurās uzvaru izcīnīja „Agreko”. Fināla dienā pirmie lakumā devās „Klondaika” un „Kocēni”, kuru spēle ritēja punkts punktā. Spēles pamatlaikam beidzoties rezultāts bija neizšķirts un nācās aizvadīt papildlaiku, kurā ar 79:76 veiksmīgāki bija „Klondaika”, kas izcīnīja trešo vietu turnīrā. Finālā starp „Byko” un „Agreko”, jau no spēles sākuma nelielu pārsvaru ieguva regulārā turnīra līderi – „Byko”. Cīņas turpinājumā spēles gaita nemainījās un „Byko” svinēja pārliecinošu uzvaru ar 92:62, tādejādi otro gadu pēc kārtas kļūstot par Vidzemes Vasaras Līgas čempioniem.

Turnīra apbalvošanas ceremonijā tika apbalvoti arī individuāli veiksmīgākie spēlētāji. Turnīra simboliskajā pieciniekā iekļuva Jānis Engers, Normunds Lišiks, Mārtiņš Lunders, Artis Ozols un Kristaps Kaufmanis. Par labāko aizsardzības spēlētāju tika atzīts Armands Elksnis, bet rezultatīvākais visa turnīra spēlētājs bija Oto Grīnbergs. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju, jeb MVP kļuva čempionu uzbrukuma līderis – Edgars Bergmanis.

Turnīrs izdevies kā plānots. Bija pāris mazas organizatoriskas problēmas, bet tas piederas pie lietas. Kā ierasts, Vasaras Līgas turnīros visvairāk traucē nepastāvīgie laika apstākļi. Prieks, ka ir izveidojušās vairākas komandas un organizācijas, kas regulāri piedalās BK „Vidzemes Augstskola” rīkotajos turnīros, kas veicina motivāciju turpināt rīkot un attīstīt šos turnīrus, kā arī padarīt tos interesantākus spēlētājiem un skatītājiem,” stāsta turnīra organizators Sandis Bukšs.

Par turnīra norisi jāpasakās Valmieras pilsētas pašvaldībai, t/c „Valleta”, Vidzemes Olimpiskajam centram, bāram „Tinte”, Smiltenes pienam, Vaidavas Keramikai un citiem, kas palīdzēja šī turnīra veiksmīgai norisei.

Vidzemes Vasaras Līga Basketbolā 2014:

VietaKomanda
1.Byko
2.Agreko
3.Klondaika
4.Kocēni
5.Energoceltnieks
6.VSŠ
7.Mazie

Finālspēļu foto galerija

Informāciju sagatavoja:
Sandis Bukšs

Tev jābūt autorizētam,