Štrombergs uzvar Pasaules kausa posmā Berlīnē

Štrombergs uzvar Pasaules kausa posmā Berlīnē

Foto: Henrih Thorsen

BMX Latvijā un Baltijā

Štrombergs Amerikā

Sestdien Vācijas galvaspilsētā Berlīnē norisinājās Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā trešā posma pamatsacensības, kurās vīru elites grupā lielisku uzvaru izcīnīja Latvijas sportists Māris Štrombergs.

Pēc vakar aizvadītajām kvalifikācijas sacensībām un "time – trial” superfināla, kurā uzvarēja Latvijas sportists Edžus Treimanis, šodien norisinājās aizraujošās pamatsacensības. Galvenajām cīņām, bez Treimaņa, kvalificējās arī pārējie trīs latvieši – Māris Štrombergs, Rihards Veide un Kristens Krīgers. Sacensības uz ilgāku laiku svētdien tika pārtrauktas lietus dēļ, kas ietekmēja trasi, īpaši starta kalnu.

Astodaļfinālā, kurā startēja 64 dalībnieki, visus trīs savus braucienus uzvarēja „Free Agent/ Rockstar” komandas pārstāvis Štrombergs, tikmēr citā braucienā visas otrās vietas ieņēma Treimanis. Ceturtdaļfinālam kvalificējās vēl viens valmierietis Rihards Veide, bet šī barjera šoreiz nepārvarēta palika jaunajam Kristenam Krīgeram, kurš lai arī ir juniors, cīnījās ar elites vīriem. Ceturtdaļfinālā uzvaru sēriju turpināja Štrombergs, bet dramatiskā cīņā labāko 16 skaitā iekļuva Edžus Treimanis, kurš trases beigās apsteidza savu pilsētnieku Veidi, tādējādi neļaujot viņam turpināt cīņu par uzvaru.

Vienā pusfinālā startēja gan Māris Štrombergs, gan arī Treimanis. Divkārtējais Olimpiskais čempions uzvarēja arī šo braucienu, bet otram latvietim, diemžēl, nācās piedzīvot kritienu pirmajā taisnē, kas liedza iekļūt finālā. Ar lielu interesei tika gaidīts lielais fināls, kurā Štrombergs kārtējo reizi nodemonstrēja lielisku startu, bija labākais arī trasē un godam finišēja pirmajā vietā. Otrais lielajā finālā bija nīderlandietis Tvans Van Gents (Tvan Van Gent), bet trešais palika pasaules eksčempions no Francijas Žoriss Dodē (Joris Daudet).


Pasaules kausa BMX superkrosā 3.posma fināls

VSportistsValsts
1.Māris ŠtrombergsLatvija
2.Tvans Van GentsNīderlande
3.Žoriss DodēFrancija
4.Korbens ŠarraASV
5.Renato RezendeBrazīlija
6.Kails EvanssApvienotā Karaliste

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

  -1 [+] [-]

, 2014-06-14 20:35, pirms 4 gadiem
Super šogad Māris ir superformā

  +1 [+] [-]

, 2014-06-14 20:37, pirms 4 gadiem
sandis444444 rakstīja: Super šogad Māris ir superformā
Rio nav aiz kalniem Cik skaisti būtu paņemt hat-trick tur

     [+] [-]

, 2014-06-14 23:04, pirms 4 gadiem
Skatījos mačus tiešraidē. Nu bija kādi 200 skatītāji....

     [+] [-]

, 2014-06-15 18:00, pirms 4 gadiem
Ivans Žavoronoks rakstīja: Skatījos mačus tiešraidē. Nu bija kādi 200 skatītāji....
Ko tu gribi, ja šobrīd norisinās 2 lielākais notikums pasaules sportā, aiz vasaras olimpiskajām spēlēm.

     [+] [-]

, 2014-06-16 11:28, pirms 4 gadiem
Ivans Žavoronoks rakstīja: Skatījos mačus tiešraidē. Nu bija kādi 200 skatītāji....
tev taisnība, tā arī bija, aizbraucām daži cilvēki atbalstīt LV braucējus un pārsteidza organizatoriskais līmenis, it kā bez lieliem fail.. taču apmeklētība bija ļoti maza.. pievienoju bildi jums par prieku

Tev jābūt autorizētam,