Valmierā notiks 20. Valsts Prezidenta balvas sacensības vieglatlētikā

Valmierā notiks 20. Valsts Prezidenta balvas sacensības vieglatlētikā

2013. gadā Valsts Prezidenta kausu vieglatlētikā izcīnīja Igaunijas izlase, nedaudz apsteidzot Latvijas izlasi. Vai šogad mājinieki Prezidenta kausu atgūs?
Foto: Juris Bērziņš - Soms

Šovasar 18. un 19. jūlijā Jāņa Daliņa stadionā jau 20. reizi norisināsies Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā, kur savā starpā par kopvērtējumu sacentīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlases. Svinot sacensību jubileju, pirmajā dienā plānota grandioza atklāšanas ceremonija ar grupas „Jumprava” dalību un Latvijas Valstu prezidenta klātbūtni.

Par 19. Valsts Prezidenta balvas izcīņas kausa ieguvējiem 2013. gada vasarā kļuva Igaunijas izlase, nedaudz apsteidzot Latvijas atlētus un trešajā vietā atstājot Lietuvas valstsvienību. Tikmēr pie individuālās balvas tika Igaunijas olimpiskais un pasaules čempions diska mešanā – Gerds Kanters (64,56 m) . Sieviešu Prezidenta kausu ar jaunu Latvijas rekordu 5000 m soļojumā stadionā izcīnīja Agnese Pastare (21:03,15).

Šovasar starptautiskās sacensības Valmierā norisināsies jau 20. reizi, tādēļ organizatori cer sagaidīt visas Baltijas valstu izlases iespējami spēcīgākajos sastāvos, kas veicinās augstvērtīgu rezultātu sasniegšanu. Vieglatlētikas sacensības notiks divu dienu garumā – 18. un 19. jūlijā. Piektdien lielāko intrigu plānots sagaidīt no šķēpmešanas sacensībām, kā arī 100 sprinta un 4 x 100 m stafetes. Pirmās dienas noslēgumā notiks svinīgā atklāšanas ceremonija ar Latvijas Valsts prezidenta dalību, kā arī aizraujošiem mākslinieku priekšnesumiem. Savukārt sestdienas rītā leģendārā soļotāja vārdā nosauktajā Jāņa Daliņa stadionā starts tiks dots 5000 m un 10 000 m soļojumiem. Prezidenta kausu liktenis visticamāk izšķirsies 4 x 400 metru stafetēs sievietēm un vīriešiem, ar ko arī noslēgsies otrās dienas sacensības.

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā ir lielākās Baltijas valstu sacensības, kas vienmēr ir piesaistījusi lielu sporta līdzjutēju uzmanību. Sporta pasākums neaprobežosies tikai ar mačiem vieglatlētikas sektoros, jo organizatori stadiona teritorijā un tās apkārtnē ir plānojuši daudz dažādas sportiskas aktivitātes.

Par pasākuma sekmīgu norisi 2014. gadā rūpējās un to atbalstīja: VOC, Valmieras pilsētas pašvaldība, Latvijas Vieglatlētikas savienība, BTA, Nordea banka, Bosch, Valmieras stikla šķiedra, Valmieras piens, Valpro, VDF, Sportland, Nike, Latio, Tehauto, SIS, Valleta, Sēklas un stādi, Valmieras Ziņas, Sports, Radio Tev

Aicinām sekot līdzi jaunākajai informācijai par Valsts Prezidenta balvu vieglatlētikā sacensību oficiālajā mājas lapā: prezidentabalva.lv

Kura Baltijas valsts izlase uzvarēs 2014. gada sacensībās?

  • 86

  • 22

  • 26


Tev jābūt autorizētam,